Աջակցություն՝ սոցիալապես անապահով ընտանիքներին
Լեզուների ամբիոնի դասախոս Լուսինե Կարագուլյանը նախորդ երկու օրերին իր դասավանդած կուրսերի ուսանողների նյութական աջակցության արդյունքում կազմակերպել է երկու այց սոցիալապես անապահով ընտանիք: Առաջին օրը նրանք եղել են Բալահովիտի Եպիսկոպոսյանների ընտանիքում, որտեղ մեծանում են 4 անչափահաս երեխաներ, իսկ երեկ՝...
ՀՊՏՀ ներկայացուցիչները այս տարվա բարեգործական այցերն ամփոփեցին Էջմիածնում և Պռոշյանում
Սոցիալապես անապահով ՀՊՏՀ շուրջ 660 ուսանողների ուսման վարձը զեղչվել է
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի մանդատային հանձնաժողովը քննարկել և որոշում է կայացրել զեղչելու բուհի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի սոցիալապես անապահով շուրջ 660 ուսանողների ուսման վարձը, որոնց ՄՈԳ-ը 70 և ավելի է: Այս արդյունքներն այսօր ռեկտորատի նիստում ներկայացրեց ուսումնակազմակերպական աշխատանքների...
«Տնտեսագետ» ուսանողի տունը սպասում է իր բնակիչներին. ՀՊՏՀ սոցիալական ծրագրերը սկսել են իրականացվել
ՀՊՏՀ ռեկտորատի նիստում որոշվել է համալսարանի ուսանողական հանրակացարանն անվանել «Տնտեսագետ» ուսանողի տուն, ինչպես նաև հաստատվել են այնտեղ բնակվելու վարձավճարները: Այսպիսով, ՀՊՏՀ վերանորոգված և ամբողջությամբ նորովի կահավորված «Տնտեսագետ» ուսանողի տանը բնակվելու համար սոցիալապես անապահով ուսանողների մեկ ամսվա վարձը...
ՀՊՏՀ առաջին կուրսերի բոլոր այն ուսանողները, ովքեր իրենց համարում են սոցիալապես անապահով, կարող են անկաշկանդ դիմել դեկանատներ և ներկայացնել դիմումներ, որպեսզի հետագայում օգտվեն բուհի կողմից ներդրված սոցիալական փաթեթից՝ զեղչեր, կրթաթոշակներ և այլն: Ի դեպ, որևէ փաստաթուղթ ներկայացնելու հարկ չկա, բավական է դիմում...

В рамках программы сотрудничества между экономическим университетом и старшими школами представители АГЭУ осуществляют разные инициативы. Итоги были подведены в декабре 2016 года, с участием студентов АГЭУ в мероприятии, посвященном 55-летию школу имени Петроса Гевондяна. Об этом нам сообщает преподаватель кафедры...
Представители АГЭУ благотворительные визиты этого года обобщили в Эчмиадзине и Прошяне
В  рамках  программы  сотрудничества  Армянского  государственного  экономического  университета  со  старшими, средними  школами  и  колледжами  представители  нашего  университета  с  последними  благотворительными  визитами  этого  года  направились  в  Прошян  и  Эчмиадзин. И  в  этот  раз   благотворительность ...
На  заседании  ректората  АГЭУ  было  решено  назвать  студенческое  общежитие  университета   Домом  студента  АГЭУ  «Тнтесагет», а  также  были  утверждены  платы  за  проживания  в  нем. Таким ...
С  хорошей  успеваемостью, но  социально  необеспеченным  тем  студентам,  которые  поступят  в  Армянский  государственный  экономический  университет,  вуз  предоставит  широкие  возможности.  Об  этом  сообщил  ректор  АГЭУ, доктор  экономических  наук, профессор Корюн  Атоян, на  состоящемся  сегодня  заседании ...