Երկու նոր հրատարակություն
Lույս են տեսել «Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» և «Հայաստանի Հանրապետության տնտեսությունը ուսանողի աչքերով» գիտաժողովների նյութերի ժողովածուները, որոնք հրատարակության են ներկայացվել ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի որոշմամբ: Առաջին ժողովածուում ներկայացված են 2012 թվականի նոյեմբերի 16-19-ը անցկացված...
ՀՊՏՀ 22-րդ գիտական նստաշրջանն ավարտեց իր աշխատանքները (լուսանկարներ)
Այսօր Աղվերանում իր աշխատանքները շարունակեց «Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» խորագիրը կրող ՀՊՏՀ 22-րդ գիտական նստաշրջանը: Եռօրյա նստաշրջանը, որն իր աշխատանքները սկսել էր նոյեմբերի 16-ին ՀՊՏՀ-ում, այսօր հյուրընկալել էր Կենտրոնական բանկի ներկայացուցչությանը` բանկի նախագահի առաջին տեղակալ...
ՀՊՏՀ 22-րդ գիտական նստաշրջանն այսօր իր աշխատանքները շարունակեց Աղվերանում (լուսանկարներ)
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում երեկ մեկնարկած «Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» խորագրով 22-րդ գիտական նստաշրջանն այսօր շարունակեց իր աշխատանքները: Աշխատանքային օրն սկսվեց բուհում` երկրորդ լիագումար նիստի անցկացմամբ, որից հետո նստաշրջանն իր աշխատանքները շարունակեց Աղվերանում:...
‎22–րդ գիտական նստաշրջանը շարունակվեց բաժանմունքներում
«Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» թեմայով 22–րդ գիտական նստաշրջանն այսօր ժամը 14.00-ից շարունակվեց բաժանմունքներում։ ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը բոլոր բաժանմունքների աշխատանքային խմբերին հղեց կոչ-հորդոր` աշխատելու կառուցողական մթնոլորտում և արդյունավետորեն:...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօր մեկնարկեց «Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» թեմայով 22–րդ գիտական նստաշրջանը։ Նստաշրջանին մասնակցում էին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, էկոնոմիկայի նախարարի առաջին տեղակալ Կարինե Մինասյանը, ՀՀ...
Վաղը ՀՊՏՀ–ում մեկնարկում է «Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» թեմայով գիտական նստաշրջան
Վաղը՝ նոյեմբերի 16–ին, ժամը 10–ին Հայաստանի պետական տնտեսագիտականհամալսարանում կմեկնարկի «Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» թեմայով 22–րդ գիտական նստաշրջանը։ Նստաշրջանի բացմանը ներկա կլինեն ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, նախարարներ, փոխնախարարներ, պետական այլ կառույցների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ։ Բացման խոսքով հանդես կգա Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը: Առաջին լիագումար նիստը կմեկնարկի ժամը 11.00-ին:...
ՀՊՏՀ ամբիոնների աշխատանքը՝ ցուցահանդեսում
«Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» խորագրով ՀՊՏՀ 22-րդ գիտական նստաշրջանի նախօրյակին` նոյեմբերի 15-ին, ժամը 14.00-ին ՀՊՏՀ կենտրոնական մասնաշենքի նախասրահում կբացվի ցուցահանդես: Գիտությամբ զբաղվող համալսարանի կարևորագույն ստորաբաժանումները` ամբիոնները, կներկայացնեն իրենց վերջին 5 տարիների...

22-ая научная сессия АГЭУ завершила свою работу
Сегодня в Ахверане работу продолжила 22-ая начная сессия АГЭУ на тему “Проблемы роста конкурентоспособности национальной экономики”. Трехдневная сессия, которая начала свою работу 16-го ноября в АГЭУ, сегодня приняла представительство Центрального банка во главе с первым заместителем председателя банка Нерсеса Ерицяна. Представители...
Сегодня 22-ая научная сессия свою работу продолжила в Ахверане
Вчера в армянском государственном экономическом университете началась 22-ая научная сессия на тему “Проблемы роста конкурентоспособности национальной экономики”, которая сегодня продолжила свою работу. Рабочий день начался в вузе, после второго заседания общего созыва сессия свою работу продолжила в Ахверане. Во...
Сегодня в Армянском государственном экономическом университете началась 22-ая научная сессия на тему "Проблемы роста конкурентоспособности национальной экономики",На сессии присутствовали премьер-министр РА Тигран Саргсян, министр экономики РА Тигран Давтян, первый заместитель министра экономики Карине Минасян, заместитель...
Завтра в АГЭУ открытие научной сессии на тему " Проблемы роста конкурентоспособности национальной экономики"
Завтра 16-го ноября в 10.00 в Армянском государственном экономическом университете открытие 22-ой научной сессии на тему "Проблемы роста конкурентоспособности национальной экономики". На открытиии сессии будут присутствовать премьер-министр Тигран Саргсян, министры, заместители министров, руководители и представители других государственных структур. Со словом приветствия выступит ректор Армянского государственного экономического университета, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян. Первое...
Работы кафедр АГЭУ на выставке
На кануне 22-ой научной сессии АГЭУ , 15 ноября в 14.00 в вестибюле центрального корпуса АГЭУ состоится открытие выставки на тему “Проблемы роста конкурентоспособности национальной экономики”. Главные отделы, занимающиеся наукой, кафедры прдставят доклады и публикации за последние 5 лет. Об этом сообщают из научного...