ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդն ավարտեց առաջին կուրսեցիների հետ հանդիպումների շարքը
Այսօր ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչները  հանդիպեցին տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի առաջին կուրսեցիների հետ:
Հիշեցնենք, որ  հանդիպումների շարքն ուսխորհուրդը սկսել էր սեպտեմբերի 9-ին` յուրաքանչյուր աշխատանքային օր հանդիպելով մեկ ֆակուլտետի ուսանողների հետ:
Ուսանողական խորհրդի փոխնախագահ Սերգեյ Խառատյանը և «Էկոնոմ plus» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Հայկ Բեջանյանը այսօր ուսանողներին ներկայացրեցին ՈՒԽ-ի կառուցվածքն ու գործառույթները:
Հանդիպման նպատակը, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, մեր բուհի նոր ուսանողներին ուսխորհրդի առաքելությանը,  նպատակներին,  կառուցվածքին ու գործունեությանը ծանոթացնելն է, ինչպես նաև նրանց արագորեն ՈՒԽ-ին ինտեգրելը: Հանդիպումները լավ  հնարավորություն ընձեռեցին մեր նորաթուխ ուսանողներին` տեղեկանալու, որ բուհում բացի այլ կառույցներից, գործում է նաև ուսանողական խորհուրդը, որն առաջնահերթ կոչված է պաշտպանելու   ուսանողների շահերը: Ուսանողները  տեղեկացան նաև, որ ՈՒԽ-ն հիանալի կերպով իրականացնում է կրթամշակութային գործառույթ, որի շրջանակներում կազմակերպվում են բազմաբնույթ  միջոցառումներ` ճանաչողական արշավներից  մինչև  «Ուսանողական գարուն»  ամենամյա փառատոն, իրականացվում է ուսանողական «Էկոնոմ plus» ամսագրի հրատարակությունը, որտեղ արծարծվում են տարբեր խնդիրներ, բացահայտվում են տաղանդավոր ուսանողներ և այլն:
Այսօր ուսխորհրդականները նաև  նվեր հանձնեցին  ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի ֆեյսբուքյան էջի 4000-րդ «հավանողին»  (լայքողին). տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների  ֆակուլտետի 2-րդ կուրսի ուսանողուհի Արմինե Հովհաննիսյանը ստացավ գեղեցիկ շապիկ` նկարազարդված ուսխորհրդի և ֆեյսբուքի  տարբերանշաններով:
Հանդիպման ընթացքում ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը առաջին կուրսեցիներից տեղեկացավ, որ նրանցից շատերն արդեն բուհի պաշտոնական կայքի (asue.am) , ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջի, ինչպես նաև ուսանողական խորհրդի ֆեյսբուքյան էջի նորությունների  ընթերցողներն են :
Տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի 1-ին կուրսեցի Լուսինե Խառատյանն ասաց, որ ամենաշատն օգտվում է ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքից, որտեղ կարելի է շատ ինֆորմացիա գտնել բուհի մասին  և տեղեկանալ ամենօրյա անցուդարձին:
Ուսանողական խորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյանը, ամփոփելով բոլոր հանդիպումները, մեզ հետ զրույցում նշեց, որ ակնկալվում է 1-ին կուրսեցիների ակտիվ մասնակցությունը ուսխորհրդի աշխատանքներին: Նա նաև  հույս հայտնեց, որ նորեկները հանդես կգան ուսանողական առօրյան և ժամանցը հետաքրքիր դարձնելու նոր նախաձեռնություններով:
Ի դեպ`  ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը վերսկսում է  «Ճանաչենք մեր հայրենիքը» պատմամշակութային-ճանաչողական արշավների շարքը: Ուսխորհրդի փոխանցմամբ` սեպտեմբերի 21-ին կկայանա այս ուսումնական տարվա առաջին արշավը:

Студенческий совет АГЭУ завершил ряд встреч с первокурсниками
Сегодня представители студенческого совета встретились с первокурсниками факультета регулирования экономики и международных экономических отношений.
Напомним, что ряд встреч студсовета начался 9-го сентября, встречаясь ежедневно в каждый рабочий день со студентами одного факультета. Сегодня заместитель председателя студенческого совета Сергей Харатян и главный редактор журнала «Էկոնոմ plus» Айк Беджанян представили студентам структуру и функции студсовета.
Целью встречи, как уже сообщали, ознакомить новых студентов вуза с предназначевнием студсовета, структурой и деятельностью, а также их быстро интегрировать в студсовет. Встречи эти предоставили хорошую возможность нашим новым студентам проинформироваться, что кроме других структур в вузе действует студенческий совет, который, в первую очередь, призван защитить интересы студентов. Студенты узнали также, что студсовет великолепно осуществляет культурнообразовательную деятельность, в рамках которой организуются разнообразные мероприятия, с познавательных походов до ежегодного фестиваля «Студенческая весна», издается студенческий журнал «Эконом plus», в котором отражаются различные проблемы, выявляются талантливые студенты и т.д.
Сегодня представители студсовета вручили подарок 4000-ому «одобрителю» (кликуну) фейсбуковской страницы студсовета АГЭУ: студентка 2-го курса факультета регулирование экономики и международных экономических отношений Армине Ованнисян получила красивую майку с красочными логотипами студсовета и фейсбука.
Во время встречи отдел информации и связей с общественностью АГЭУ узнал от первокурсников, что многие из них уже являются читателями новостей официального сайта (asue.am) , фейсбуковской официальной страницы, а также фейсбуковской страницы студсовета.
Первокурсница факультета регулирование экономики и международных экономических отношений Лусине Харатян сказала, что больше всего пользуется официальным сайтом АГЭУ, где можно найти много информаций о вузе и получить ежедневневную информацию о происходящих событиях.
Председатель студенческого совета Севак Хачатрян, обобщая все встречи, в беседе с нами сказал, что надеется на активное участие первокурсников в работах студсовета. Он также выразил надежду, что новички выступят с новыми предложениями, чтоб сделать студенческие будни и досуг интересными.
Кстати, студенческий совет АГЭУ возобновляет ряд культурноисторических и познавательных походов «Лучше узнать нашу родину». По сообщению студсовета, 21-го сентября будет организован первый поход этого учебного года.