Ի գիտություն ուսանողների
Սիրելի առաջին կուրսեցիներ, ուսանողներ, տեղեկացնում ենք, որ այսօրվանից սկսած դուք կարող եք դիմել ձեր ֆակուլտետների դեկաններին՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի հանրակացարանում սենյակ զբաղեցնելու խնդրով: Դեկանները ձեզ կներկայացնեն պայմանները, կպարզաբանեն, թե ինչ առաջնահերթություններով են սենյակները տրվելու ուսանողներին:
Ինչպես արդեն այսօր ձեզ հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, հանրակացարանը վերանորոգված, կահավորված է, և ուսանողներին տրվելու է անհավանական մատչելի գներով: Այս ամենի մասին պարզաբանումները կիմանաք դեկաններից: Սա համալսարանի կողմից այս ուսումնական տարվանից գործողության մեջ դրված սոցիալական փաթեթի ընդամենը մեկ կետն է: Կրթաթոշակների հատկացման, զեղչի մասին կանոնակարգը ձեզ ավելի մանրամասն կներկայացնի բուհի ռեկտորը՝ վաղվանից հանդիպելով տարբեր ֆակուլտետների առաջին կուրսեցիների հետ:
Սիրելի ուսանողներ, նշենք նաև, որ այսօրվանից ձեր առջև իր դռներն է բացել նաև համալսարանի վերանորոգված և ամբողջությամբ նորովի կահավորված ժամանակակից ճաշարանը, որտեղ սննդի գները շատ մատչելի են: Այսպիսով համալսարանի ղեկավարությունը փորձ է անում հոգալ նաև ուսանողների սննդի հարցը՝ առաջարկելով որակյալ սնունդ ՝ նվազագույն գներով:

Дорогие  первокурсники, студенты, сообщаем, что, начиная  с  сегодняшнего  дня,  вы  можете  обратиться  к  деканам  ваших  факультетов  с  вопросом  занять  комнату  в  общежитии  Армянского  государственного  экономического  университета.   Деканы  представят  вам  условия, разъяснят,  в  какой первоочередности    будут  выдаваться  студентам  комнаты.
Как  уже  сегодня  при  встрече  с  вами  объявил  ректор  АГЭУ  Корюн  Атоян,  общежитие  отремонтированное  и  обставленное,  и  студентам      будут  предоставлены  с  невероятными  доступными  ценами.  Разъяснения  обо  всем  этом  узнаете  от  деканов. Это всего  лишь  один  пункт  социального  пакета,  поставленного  в  действие  университетом   с  этого  учебного  года.  Законопроект  о  предоставлении  стипендий, скидках  вам  более  подробно  представит  ректор  вуза, встречаясь  с  завтрашнего  дня  с  первокурсниками  разных  факультетов.
Дорогие  студенты, отметим  также, что  с  сегодняшнего  дня  перед  вами  открыла  двери   отремонтированная  и    по-современному  обставленная  университетская  столовая, в которой  цены  на  питание  очень  доступные. Таким  образом,  руководство  университета  пытается   решить  вопрос  питания  студентов, предлагая  качественное  питание  с  минимальными  ценами.