Սենսացիոն վարկանիշ. առաջին անգամ` ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքը 1-ին հորիզոնականում է
Սիրելի այցելուներ, ՀՊՏՀ-ականներ, մեծ ուրախությամբ հայտնում ենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի պաշտոնական կայքը`asue.am,  հայկական վեբ- կայքերի վարկանիշային կայքում / circle.am/  առաջատարի դիրք է գրանցել՝ զբաղեցնելով առաջին հորիզոնականը «Կրթություն և գիտություն» բաժնի ներքո, որտեղ ներկայացված են կրթության և գիտության ոլորտի կայքերը:
Սա նշանակում է, որ մեր մշտական այցելուները  մեծ հետաքրքրությամբ են ընթերցում հարազատ բուհի մասին լուսաբանվող իրադարձությունները: Հայկական բուհերի պաշտոնական կայքերի նկատմամբ մշտապես առաջատարի դիրք ունենալը լավագույն հավաստիքն է  այն ամենի , որ մեր նվիրված աշխատանքը տալիս է իր հաճելի արգասիքը: Հաճելիորեն նկատում ենք, որ ամեն օր մեր կայքն ունենում է այցելությունների հետաքրքիր շարժ` պարբերաբար առաջընթաց արձանագրելով:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակիցները կիսում են ուրախությունը մեր այցելուների և ՀՊՏՀ-ականների  հետ ու վստահեցնում, որ շարունակելու ենք աշխատել նույն ոգով՝ Ձեզ մատուցելով օպերատիվ և հավաստի տեղեկատվություն: Ընդամենը 1 տարի, 8 ամիս առաջ ստեղծված ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի ներկա հաջողության հետևում կանգնած է բուհական մեծ կոլեկտիվ՝ բուհի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի ղեկավարությամբ: Բոլոր ստորաբաժանումների, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի, ուսանողության, ի դեմս ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի, սրտացավ վերաբերմունքի շնորհիվ մենք կարողանում ենք ապահովել մեր բուհի պաշտոնական կայքի լիարժեք կենսագործունեությունը՝ վաստակելով ընթերցողների վստահությունը, որի համար ձեզ, սիրելի ընթերցողներ, շնորհակալություն ենք հայտնում: Նման վարկանիշ գրանցելն էլ ավելի է պարտավորեցնում մեզ՝  մեր աշխատանքը կատարել ավելի պրոֆեսիոնալ և բարեխիղճ ՝ ներդնելով հնարավոր ջանքերը:

Дорогие  посетители, университетовцы,  с  большой  радостью  сообщаем, что  официальный  сайт  АГЭУ asue.am,  в  рейтинговом  сайте  армянских  веб- сайтов  / circle.am/,  зарегистрировал  лидерствующее  положение,  занимая  первое  горизонтальное  в  отделе    «Образование  и  наука»,  где  представленны  сайты  сферы  образования  и  науки.
Это  означает,  что  наши  постоянные  посетители  с  большим интересом  читают  опубликованные  события  о  родном  вузе. Занимая  постоянно  передовое  положение  среди  официальных  сайтов  армянских  вузов,  свидетельствует  о  том, что  наша  преданная  работа  дает  свои  приятные    плоды.  Приятно  замечаем, что  наш  сайт  имеет  интересный  сдвиг  посетителей, регистрируя   ежедневно  регулярный  прогресс.
Сотрудники  отдела  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  разделяют  радость  наших  посетителей  и  университетовцев  и  уверяют,  что  будут  и  впредь    работать    с  тем  же   энтузиазмом, приподнеся  Вам  оперативную  и  достоверную  информацию.  Позади  настоящего  успеха  официального  сайта  АГЭУ, созданного    всего  1  год  и  8 месяцев  назад,  стоит  вузовский  большой  коллектив  во  главе  ректора  вуза  Корюна  Атояна.  Благодаря  заботливому  отношению  всех  подразделений, профессорско-преподавательского  коллектива, студенчества,  в  лице  студенческого  совета  АГЭУ, нам  удается  обеспечить  полноценную  деятельность  официального  сайта  нашего  вуза, завоевав   доверие  читателей,  за  что  вам,  дорогие  читатели,  выражаем  благодарность.   Регистрируя  подобный  рейтинг, сильнее  обязывает  нас выполнять  нашу  работу    профессиональнее  и   добросовестнее, приложив  все  возможные  усилия.