Դիտումների քանակ՝ 1046
Այսօր, ժամը 18.00-ին կավարտվի 2013-2014 ուսումնական տարվա ՀՊՏՀ առկա վճարովի մագիստրատուրայի դիմորդների հայտագրումը: Օգոստոսի 24-ի դրությամբ մագիստրատուրա է դիմել 464 դիմորդ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Վահան Բաղդասարյանը:
Ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանի տեղեկացմամբ` առկա վճարովի մագիստրատուրայի ընդունելության շեմային քննությունները կկազմակերպվեն օգոստոսի 28-ին և 29-ին, ժամը 10.00-ին: Քննությունները կանցկացվեն բանավոր քննակարգով` համապատասխան մասնագիտական ամբիոնների կողմից: Քննական յուրաքանչյուր հարցաթերթիկ կպարունակի մասնագիտական 3 տեսական հարց:
Առկա վճարովի մագիստրատուրա ընդունվածների ցուցակները կհրապարակվեն սեպտեմբերի առաջին շաբաթվա ընթացքում: Այս մասին մենք կտեղեկացնենք լրացուցիչ:

Сегодня в 18.00 завершится регистрация абитуриентов стационарной платной магистратуры АГЭУ на 2013-2014 учебный год. На 24-ое августа в магистратуру обратились уже 464 абитуриента. Об этом отделу информации и связей с общественностью сообщил ответственный секретарь приемной комиссии Ваан Багдасарян.
По сообщению проректора по учебнометодическим работам Паруйра Калантаряна, приемные экзамены платной стационарной магистратуры будут организованны 28-го и 29-го августа в 10.00. Экзамены будут проведены в устном виде, соответственными специальными кафедрами. В каждом экзаменационном листке будут 3 специальных теоретических вопроса. Списки поступивших в стационарную платную магистратуру будут опубликованы в течение первой недели сентября. Об этом мы проинформируем дополнительно.