Սեպտեմբերի 2–ին կմեկնարկի նոր ուսումնական տարին. ՀՊՏՀ բոլոր կրթաձևերի դասերի կազմակերպման ժամանակացույցը
Սեպտեմբերի 2–ին կմեկնարկի նոր` 2013-2014 ուսումնական տարին։ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հյուրընկալորեն դռները կբացի իր սաների առաջ: Թե ինչպես է մեր բուհը պատրաստվում սեպտեմբերի 2-ին, կհայտնենք լրացուցիչ տեղեկատվությամբ, իսկ այժմ ներկայացնում ենք մեր համալսարանում բոլոր կրթաձևերում դասերի մեկնարկի օրերն ու ժամերը՝ ըստ ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական բաժնի տրամադրած տեղեկատվության:
Առկա բակալավրիատ
Առկա բակալավրիատի 1-4-րդ կուրսերի ուսումնական տարին կմեկնարկի սեպտեմբերի 2-ին, առավոտյան ժամը 9.30–ին: Բացառություն է միայն ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետը, որտեղ առկա բակալավրիատի 1-3-րդ կուրսերի դասերի մեկնարկը, ինչպես միշտ, ժամը 9.30-ին է, իսկ 4–րդ կուրսերի դասերը կսկսվեն 2-րդ հերթում` ժամը 14.05-ին:
Առկա մագիստրատուրա
ՀՊՏՀ առկա մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսերի դասերը ևս կմեկնարկեն սեպտեմբերի 2-ին: 1-ին կուրսերը դասի պետք է ներկայանան սեպտեմբերի 9-ին: Համալսարանի բոլոր ֆակուլտետներում թե առկա, թե հեռակա մագիստրատուրայի դասերը կկազմակերպվեն 2-րդ հերթում` ժամը 14.05-ին:
Հեռակա բակալավրիատ, հեռակա մագիստրատուրա
ՀՊՏՀ հեռակա բակալավրիատի 1-5-րդ կուրսերի, հեռակա մագիստրատուրայի քննաշրջանների և դասընթացների կազմակերպման ժամանակացույցը ներկայացնում ենք համաձայն ՀՊՏՀ ռեկտորատի 2013 թվականի մարտի 4-ի նիստում հաստատված որոշման: Ժամանակացույցին կարող եք ծանոթանալ կից ներկայացվող փաստաթղթում`:Նշենք, որ հեռակա կրթաձևերի դասերը ևս կկազմակերպվեն 2-րդ հերթում` ժամը 14.05-ին

2-го сентября начнется новый 2013-2014 учебный год. Армянский государственный экономический университет гостепримно откроет свои двери перед своими воспитанниками. Как готовится наш вуз ко 2-му сентября, известим дополнительно, а сейчас представляем дни и часы начала занятий по всем формам обучения в нашем университете, по представленной информации учебноорганизационного отдела АГЭУ.
Стационарный бакалавриат
Учебный год 1-4 курсов стационарного бакалавриата начнется 2-го сентября утром в 9.30. Исключение составляет факультет информатики и статистики, где начало занятий 1-3 курсов стационарного бакалавриата, как всегда, в 9.30, а уроки 4-ых курсов начнутся во вторую смену в 14.05.
Стационарная магистратура
Занятия 2-ых курсов стационарной магистратуры АГЭУ начнутся также 2-го сентября. 1-ые курсы должны явиться на занятия 9-го сентября. На всех факультетах университета занятия и на стационарном, и на заочном отделениях будут организованны во 2-ую смену в 14.05.
Заочный бакалавриат, заочная магистратура
График организации занятий 1-5 курсов заочного бакалавриата АГЭУ, экзаменационных сессий заочной магистратуры и занятий представляем согласно решению, утвержденного на заседании ректората АГЭУ от 4-го марта 2013 года. С графиком можете ознакомиться в ниже представленном документе.Отметим, что занятия заочной формы обучения будут организованны также во 2-ую смену в 14.05.