Գիտելիքների գնահատման բազմագործոնային կարգի փոփոխությունները առկա բակալավրիատի բոլոր կուրսերում կկիրառվեն նոր ուսումնական տարվանից
Ինչպես տեղեկացրել էինք, հուլիսի 10-ին կայացած ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի 2012-2013 ուսումնական տարվա վերջին նիստում ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը զեկուցել էր գիտելիքների գնահատման բազմագործոնային կարգում փոփոխություններ կատարելու մասին:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը խոստացել էր նոր կարգի մանրամասները հրապարակել ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում:
Այսօր ձեզ ենք ներկայացնում ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի 2013 թվականի հուլիսի 10-ի որոշումը առկա ուսուցման բակալավրիատում գիտելիքների գնահատման բազմագործոնային կարգում փոփոխություններ կատարելու մասին (որոշումն՝ այստեղ):
Տեղեկացնենք, որ նշված փոփոխությունները կկիրառվեն նոր 2013-2014 ուսումնական տարվանից և կտարածվեն առկա բակալավրիատի 1-ից 4-րդ կուրսերում սովորողների վրա: Այս մասին տեղեկացանք ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանից:
Ի դեպ` օրեր առաջ` հուլիսի 4-ին, ուսումնական գործընթացի կազմակերպման ու գնահատման խնդիրները ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը և ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը քննարկել էին ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ, որը տեղի էր ունեցել մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում: Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր նաև ուսանողական խորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյանը, պրոռեկտորները նշել էին, որ համալսարանի ղեկավարությունը պատրաստվում է գործողության մեջ դնել գիտելիքների գնահատման բազմագործոնային կարգի բարեփոխված մոտեցումները, որոնցում կարող են տեղ գտնել ուսանողների կարծիքներն ու առաջարկությունները: Սևակ Խաչատրյանի առաջարկությամբ ակտիվ ուսանողներից կազմվել էր աշխատանքային խումբ, որը համալսարանի ղեկավարությանն էր ներկայացրել ուսանողների ամփոփ առաջարկությունները:

Как  информировали, на  состоявшемся  10-го  июля  последнем  заседании  2012-2013  учебного  года  ученого  совета   АГЭУ,  проректор  по  учебнометодическим  работам  Паруйр Калантарян    выступил  с  докладом  о  проведении  изменений  в  многофакторном  порядке  оценки  знаний.   Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  обещал  опубликовать  подробности  нового  порядка  в  официальном  сайте  АГЭУ.
Сегодня  представляем  вам  решение ученого  совета  АГЭУ   от  10-го  июля  2013 года  о  проведении  изменений  в  многофакторном  порядке  оценки  знаний  в  бакалавриате  стационарного  обучения  (решение  здесь).
Сообщим, что  указанные  изменения  будут  применяться  с  нового  2013-2014  учебного  года  и  распространяться  на  студентов  1-4  курсов  стационарного  бакалавриата.   Об  этом  узнали  от  проректора  по  учебнометодическим  работам  АГЭУ  Паруйра  Калантаряна.
В  самом  деле,  несколько  дней  назад  4-го  июля,  проблемы организации  учебного  процесса  и    оценки  проректор   АГЭУ   по  учебноорганизационным  работам   Мирдат  Арутюнян  и  проректор  по  учебнометодическим  работам  АГЭУ  Паруйр  Калантарян  обсудили во  время  встречи  со  студентами, которая  состоялась  на  факультете  маркетинга  и  организации  бизнеса. Во  время  встречи, на  которой  присутствовал  председатель  студсовета  Севак  Хачатрян,  проректоры  отметили, что  руководство  университета  готовит  к  применению  усовершенствованные  подходы  многофакторного  порядка    оценки  знаний, в  которых  могут  найти  место  мнения  и  предложения  студентов.  По  предложению  Севака  Хачатряна  из  активных  студентов  была  организованна  рабочая  группа, которая  представила  руководству  университета  обобщенные  предложения  студентов.