ՀՀ պետական և ոչ պետական բուհերի առկա ուսուցման 2013 թվականի բակալավրիատի ընդունելության անվճար և վճարովի ուսուցման մրցույթների արդյունքները հրապարակվել են երեկ՝ հուլիսի 15-ին:
ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանի տեղեկացմամբ՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան է ընդունվել 978 դիմորդ, որից 68-ը՝ անվճար (այդ թվում` 8-ը` արտոնություններով), 910-ը՝ վճարովի ուսուցման համակարգերում:
Շնորհավորում ենք բորոր նրանց, ովքեր ընդունվել են ՀՊՏՀ և հավաստիացնում ենք, որ համալսարանը սպասելու է բոլորին գրկաբաց ու սիրով:
Իսկ մրցութային շեմը չհաղթահարած դիմորդներին խորհուրդ ենք տալիս չվհատվել, քանի որ նրանք հնարավորություն կստանան իրենց միավորներով մասնակցելու ՀՊՏՀ բակալավրիատի հեռակա ուսուցման ընդունելության մրցույթին:

Результаты конкурсов приема в бакалавриат бесплатной и платной систем стационарного обучения государственных и не государственных вузов РА 2013 года были опубликованы вчера 15-го июля. По сообщению проректора АГЭУ по учебнометодическим работам Паруйра Калантаряна, в Армянский государственный экономический университет поступили 978 заявителей, из которых 68 на бесплатную (в том числе 8 с привилегиями), 910 на платную системы обучения.
Поздравляем всех тех, кто поступил в АГЭУ и уверяем, что университет будет ждать всех с распростертыми руками и любовью. А абитуриентам, не преодолевшим конкурсный порог, советуем не отчаиваться, так как они получат возможность своими баллами участвовать в конкурсе приема в бакалавриат заочного обучения АГЭУ.