Սիրելի շրջանավարտներ, ՀՊՏՀ-ականներ, այսօր արդեն կարող ենք հայտնել Ձեզ այդքան հետաքրքրող հարցի պատասխանը՝ ավարտական վկայականների՝ դիպլոմների հանձնման արարողությունը տեղի կունենա հուլիսի 9-ին:
Գործընթացն անխափան իրականացնելու համար տեղին ենք համարում ներկայացնել հետևյալ մանրամասները: Հուլիսի 9-ին նախատեսված միջոցառումը, ըստ էության, բաղկացած է երկու մասից: Առավոտյան ժամը 11.00-ին բոլորիդ՝ առկա և հեռակա բակալավրիատի, ինչպես նաև առկա և հեռակա մագիստրատուրայի բոլոր շրջանավարտներին հրավիրում ենք ՀՊՏՀ բակ, որտեղ նախատեսված է դիպլոմների հանձնման պաշտոնական արարողությունը: Այդ հանդիսավոր արարողության ժամանակ Ձեզ, սիրելի շրջանավարտներ, հրաժեշտի և բարեմաղթանքի խոսքեր կհնչեցնեն բուհի ղեկավարությունը, հյուրերը: Այնուհետև դիպլոմների հանձնման գործընթացը կշարունակվի ֆակուլտետներում:
Միջոցառման երկրորդ մասը տեղի կունենա երեկոյան ժամը 19.00-ին՝ կրկին ՀՊՏՀ բակում, որտեղ սպասվում է հրաշալի միջոցառում՝ լի անակնկալներով: Այստեղ Ձեզ, սիրելի շրջանավարտներ, սպասվում են անակնկալներ՝ պատրաստված բուհի ղեկավարության կողմից: Այդ օրը Ձեզ՝ որպես Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի շրջանավարտ՝ կզարդարեն համալսարանի տարբերանշանով՝ ՀՊՏՀ բրենդային գույներով հատուկ պատվիրված շարֆերը: Այնպես որ ՀՊՏՀ ղեկավարությունը այս տարի ևս Ձեր ավարտական հանդեսն անմոռանալի դարձնելու համար մեծ ջանքեր է գործադրել:
Մեկ ճշգրտում ևս. հուլիսի 9-ին ավարտական վկայականներ կստանան միայն առկա բակալավրիատի շրջանավարտները, բայց ավարտական արարողությունը բոլոր կրթաձևերի շրջանավարտների համար է, ուստի, ինչպես նշվել է վերևում, հանդիսությանը հրավիրվում են բոլոր կրթաձևերի շրջանավարտները: Առկա բակալավրիատի ուսանողները մինչև հուլիսի 9-ը՝ առջևում եղած այս երկու աշխատանքային օրերին պետք է շրջիկ թերթիկներով  և  անձնագրով  ներկայանան ուսումնակազմակերպական բաժին (Նալբանդյան 128, գլխավոր մասնաշենք, 3-րդ հարկ)՝ գրանցամատյաններում ստորագրելու համար: Հեռակա բակալավրիատի, առկա և հեռակա մագիստրատուրայի ուսանողների դիպլոմների տրման մասին տեղեկատվությունը կլինի հետագա օրերին:

Дорогие  выпускники, сегодня  уже  можем  сообщить  Вам  ответ,  интересующего  вас  вопроса: торжественная  церемония  вручения  дипломов  состоится  9-го  июля.
Для  осуществления  нормального  процесса считаем  уместным  представить  следующие  подробности.   Предусмотренное  9-го  июля  мероприятие,  по  сути,  состоит  из  2  частей.   Утром  в  11.00  всех  выпускников  стационарного  и  заочного  бакалавриата,  а  также  стационарной  и  заочной  магистратуры, приглашаем  во  двор  АГЭУ,  где  и  предусмотренно  проведение  официальной  церемонии   вручения  дипломов.  На  этой  торжественной  церемонии  к  Вам,  дорогие  выпускники, обратятся  с  прощальными  словами  и  добрыми  пожеланиями  руководство  вуза, гости. Затем  процесс  вручения  дипломов  продолжится  на  факультетах.
Вторая  часть  мероприятия  состоится  вечером  в  19.00  также  во  дворе  АГЭУ,  где  ожидается  великолепное  мероприятие,  полное  сюрпризами. Здесь  Вас,  любимые  выпускники, ожидают  сюрпризы,  подготовленные  руководством  вуза. В  этот  день  Вас,  как  выпускников   Армянского  государственного  экономического  университета,  украсят    логотипом  университета,  особыми  шарфами  брендовых  цветов  АГЭУ.  Так  что  руководство  АГЭУ  и  в  этом  году  приложило  много  усилий,  чтобы  Ваш  выпускной  вечер  сделать  незабываемым.   Еще  одно  пояснение: 9-го  июля  дипломы  получат  только  выпускникам  стационарного  бакалавриата,  но  выпускное  мероприятие   для  выпускников  всех  форм  обучения,  и как  было  отмечено  выше,  на  церемонию  приглашаются  выпускники  всех  форм  обучения.  Студенты  стационарного  бакалавриата  до  9-го  июля должны  явиться  с  обходными  листками  в  учебноорганизационный  отдел   (Налбандяна 128, центральный  корпус, 3-ий этаж)  для  подписей в  журналах. Информация  о вручении  дипломов  студентам  заочного  бакалавриата, стационарной  и  заочной  магистратуры  будет  предоставленна  в  ближайшие  дни.