Այսօր մեկնարկել է ընդունելության լրացուցիչ փուլը
Վկայակոչելով Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի պաշտոնական կայքը /atc.am/ ` տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետության պետական և ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ ընդունելության (ըստ բակալավրատի կրթական ծրագրի) կարգի 3-րդ դրույթի 24-րդ կետի /ընդունելության դիմում-հայտերի և փաստաթղթերի ընդունումը / համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության երկքաղաքացիների և օտարերկրացիների, օտարերկրյա պետությունների ուսումնական հաստատությունները տվյալ ուսումնական տարում ավարտած Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների, նույն տարվա գարնանային զորակոչից զորացրված դիմորդների, նախնական մասնագիտական արհեստագործական և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների տվյալ տարվա շրջանավարտների ընդունելությունը մեկնարկել է այսօրվանից և կտևի մինչև հուլիսի 2-ը` մինչև ժամը 18.00-ն:
Այսօր այցելեցինք ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողով և զրուցեցինք պատասխանատու քարտուղար Վահան Բաղդասարյանի հետ, ով հավաստեց, որ կանոնակարգի համաձայն` այսօր մեկնարկել է ընդունելության լրացուցիչ փուլը նաև մեր բուհում:

Ссылаясь  на  официальный  сайт   Центра  оценивания  и  тестирования   /atc.am/,  сообщаем,  что  согласно  24  пункта  3-го  положения    /приема  заявлений  и  документов  для  поступления/  приема  в  государственные  и  не  государственные  высшие  учебные  заведения  Республики  Армения (по бакалаврской  образовательной   программе  ), прием    граждан  РА  с  двойным  гражданством  и  иностранцев, граждан  РА, окончивших  в  данном  учебном  году  учебные  заведения  в  зарубежных  странах, абитуриентов, демобилизованных    с  весеннего  призыва того  же  года,   выпускников   подготовительных  специальных  ремесленных  и  средних  специальных  учебных  заведений начался  с  сегодняшнего  дня  и  продолжится  до  2-го  июля  до  18.00.
Сегодня  посетили  приемную  комиссию  АГЭУ  и  беседовали   с  ответственным  секретарем  Вааном  Багдасаряном,  кто   подтвердил,  что  согласно  распорядку, сегодня  начался  дополнительный  тур  приема  и  в  нашем  вузе. Абитуриентам  желаем  успехов.