2013 թվականի հոկտեմբերի 22-25-ը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում տեղի կունենա միջազգային գիտաժողով՝ «Հետճգնաժամային սոցիալ-տնտեսական մարտահրավերները և դրանց հաղթահարման ուղիները» խորագրով: Գիտաժողովը նախատեսվում է անցկացնել 3 բաժանմունքում. «Կառուցվածքային և ինստիտուցիոնալ վերափոխումները հետճգնաժամային շրջանում», «Նորաստեղծությունների կառավարումը», «Հետճգնաժամային շրջանում սոցիալ-տնտեսական բարեփոխումների արդյունավետության գնահատումը»:
Գիտաժողովին մասնակցության համար անհրաժեշտ է ներկայացնել հոդված 5-6 էջի սահմաններում, CD-R կրիչով կամ էլեկտրոնային տարբերակով: Կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները:
Հոդվածներն անհրաժեշտ է ուղարկել մինչև ս.թ. 01.10.2013 թ.` asue@asue.am կամ artakh76@mail.ru հասցեներով:
Երաշխավորված հոդվածները կտպագրվեն երեք լեզուներով:
Գիտաժողովը տեղի կունենա ՀՀ, ք. Երևան, 0025, Նալբանդյան 128 հասցեում:
Գիտաժողովին մասնակցության որոշման մասին անհրաժեշտ է տեղյակ պահել մինչև 01.08.2013թ:
Հոդվածներին ներկայացվող պահանջները
Տպագրության հանձնվող հոդվածը պետք է լինի 5-6 էջ և պետք է ուղարկվի վերը նշված հասցեով մինչև 01.10.2013 թ.:
Հոդվածը ներկայացվելու է Word ձևաչափով, GHEA Grapalat տառատեսակով, 1,5 միջտողային հեռավորությամբ: Էջի չափերն են. վերևից՝ 2սմ, ներքևից՝ 2սմ, ձախից՝ 3սմ, աջից՝ 1,5սմ: Բոլոր հղումները պետք է լինեն էջի ներքևում, իսկ հոդվածի վերջում ներկայացվում են ռուսերեն և անգլերեն ամփոփումներ: Օգտագործված գրականության ցանկը ներկայացվում է այբբենական կարգով: Նկարները և աղյուսակները պետք է պատրաստված և ներմուծված լինեն Word կամ Excel ձևաչափով և չպետք է գերազանցեն 2 էջը: Նկարները պետք է լինեն սև-սպիտակ և չգերազանցեն 11սմ-ը: Մաթեմատիկական բանաձևերը պետք է խմբագրված լինեն «Microsoft Equation» կամ «MathType» ձևաչափով: TeX и PDF ձևաչափի հոդվածները չեն ընդունվում:
Հոդվածի վերնագրից հետո պետք է նշված լինեն հեղինակի տվյալները, աշխատանքի վայրն ու էլեկտրոնային փոստը:

22-25 октября  2013 года в  Армянском  государственном  экономическом университете  состоится  международная  научная  конференция  на  тему «Посткризисные  социал-экономические  призывы  и  пути  их  преодоления». Научную  конференцию  предусмотренно  провести  в  3  секциях:   «Структурные  и  институциональные преобразования  в  посткризисный  период», «Управление  новшествами», «Оценка  продуктивности  социально-экономических  преобразований  в  посткризисный  период».
Для  участия  в  конференции  необходимо  представить  статью  в  5-6 листов, CD-R или  электронную  версию. Могут  участвовать  все  желающие. Статьи  необходимо  выслать  до  01.10.2013 г. по  адресам   asue@asue.am или artakh76@mail.ru. Рекомендованные  статьи  будут  напечатанны  на  трех  языках.
Научная  конференция  состоится  по  адресу: РА, г. Ереван, 0025, Налбандяна 128.
О  решении  участия  в  конференции  необходимо  известить  до  01.08.2013г.
Пред’являемые  требования  к  статьям:
Статья,  сданная  в  печать,  должна  быть  из  5-6  листов  и   отправленна  по  вышеуказанному  адресу  до  01.10.2013г.
Статья  должна  быть  представленна в  формате  Word, шрифт  GHEA Grapalat, межстрочное  расстояние 1,5.  Размеры  страницы: сверху 2см, снизу 2см,, слева 3см, справа 1,5см. Все  ссылки  должны  быть  внизу  страницы, а  в  конце  статьи   должны  быть  представленны  обобщения  на  русском  и  английском  языках.  Список  использованной  литературы  представляется  в  алфавитном  порядке. Фотографии  и  таблицы  должны  быть  подготовленны  и  внесены  в  формате  Word  или  Excel   и  не  должны  превышать  2  листа. Фотографии  должны  быть  черно-белые и  не  превышать  11 см. Математические  формулы  должны  быть  отредактированны    в  формате  «Microsoft Equation» или «MathType». Статьи  в  формате  TeX и PDF не  принимаются. Ниже  заглавия статьи  должны  быть  указанны  данные  автора, место  работы  и  электронный  адрес.