«Ուսանողական գարուն-2013» փառատոնում հաղթած ֆակուլտետի ուսանողներն արժանացան շնորհակալագրերի
Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Աշոտ Մաթևոսյանն այսօր շնորհակալագրեր հանձնեց մշակութային և մարզական ուսանողական միջոցառումներին ակտիվ մասնակցություն ունեցած ուսանողներին:
«Ես այսօր հպարտանում եմ ձեզանով: Ձեր շնորհիվ մեր երիտասարդ ֆակուլտետը հաղթեց «Ուսանողական գարուն-2013 » փառատոնում` հպարտության ու ոգևորության անասելի պահեր պարգևելով բոլորիս: Դուք թե’ մարզական, թե’ մշակութային միջոցառումների ընթացքում դրսևորել եք կամք, համառություն և հաղթանակի հասնելու ձգտում: Իսկ ամենակարևորը ձեր շնորհիվ ձևավորված միասնական ու համախմբված, մի բռունցք դարձած ընտանիքն է»,-ողջունելով ուսանողներին` ասաց ֆակուլտետի դեկանը և հույս հայտնեց, որ հաջորդ ուսումնական տարում ևս ուսանողները սրբորեն կպահպանեն ձևավորված ընկերական ջերմ հարաբերությունները, սիրով կընդունեն նաև առաջին կուրս ընդունվածներին` նրանց դարձնելով իրենց ընտանիքի լիարժեք անդամը: Աշոտ Մաթևոսյանը տեղեկացրեց նաև, որ դեկանի ստորագրությամբ շնորհակալագրերը կկցվեն ուսանողների անձնական գործերին և կդառնան նրանց կենսագրության մի մասը:
Ֆակուլտետի ուսանողներին ողջունեց նաև ուսանողական խորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյանը: «Այս ֆակուլտետի հաջողությունը մեզ համար ևս անակնկալ էր. երիտասարդ, մեծ փորձ չունեցող ֆակուլտետը հաղթեց ավելի փորձառուներին: Այս հաղթանակը, անկասկած, միասնական ու համախմբված աշխատանքի արդյունք է»,-ասաց Սևակ Խաչատրյանը և մաղթեց, որ ֆակուլտետի ուսանողությունը հաջորդ տարիներին ևս նույնպիսի ոգևորությամբ հանդես գա և պահպանի ձեռք բերած հաջողությունը: Ուսանողական խորհրդի նախագահը առաջին շնորհակալագիրը հանձնեց ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախագահ Էսմա Դալլաքյանին: Այնուհետև Աշոտ Մաթևոսյանը շարունակեց շնորհակալագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
«Այս ֆակուլտետn ինձ համար հարազատ տուն է դարձել: Չեմ պատկերացնում առօրյաս առանց ուսանողական անցուդարձի, քննարկումների ու բանավեճերի: Ինձ համար անչափ ոգևորիչ ու նաև պարտավորեցնող է մեր դեկանի այս վերաբերմունքը: Նրա օգնությունն ու աջակցությունը զգում ենք ամեն պահ: Շնորհակալ ենք նրան ջերմ վերաբերմունքի ու հնչեցրած գնահատականի համար»,-լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց 1-ին կուրսի ուսանող Արա Բաղդադյանը:

Студенты, победившего факультета на фестивале «Студенческая весна -2013», удостоились благодарственных писем
Сегодня декан факультета бухгалтерского учета и аудита Ашот Матевосян вручил благодарственные письма студентам, активно участвовавшим в культурных и спортивных студенческих мероприятиях, «Я сегодня горжусь вами. Благодаря Вам наш молодой факультет победил на фестивале «Студенческая весна-2013», одаривая нас незабываемыми минутами гордости и вдохновения. Вы и в спортивных, и культурных мероприятиях проявили волю, принципиальность и стремление достичь победы. А самое главное, благодаря вам сформированная, сплоченная и единая, ставшая как один кулак, семья»,-приветствуя студентов, сказал декан факультета, что и в следующем учебном году студенты свято будут беречь сформированные дружеские теплые отношения, любезно встретят первокурсников, принимая их как полноценных членов своей семьи. Ашот Матевосян сообщил также, что благодарственные письма с подписью декана будут приложенны к личным делам студентов и станут частичкой их биографии. Студентов факультета приветствовал и председатель студенческого совета Севак Хачатрян. «Успех этого факультета и для нас был неожиданным: молодой, не имевший большого опыта факультет победил более опытных. Эта победа, несомненно, результат единой и сплоченной работы»,-сказал Севак Хачатрян и пожелал, чтоб студенты факультета и в последующие годы выступили с таким же воодушевлением и сберегли завоеванный успех. Председатель студенческого совета первое благодарственное письмо вручил председателю студенческого совета факультета Эсме Даллакян. Затем Ашот Матевосян продолжил торжественную церемонию вручения благодарственных писем. «Этот факультет для меня стал родным домом. Не представляю мои будни без студенческих событий, обсуждений и дискуссий. Для меня безмерно вдохновляюще и обязывающе такое отношение нашего декана. Его поддержку и помощь чувствуем в каждую минуту. Благодарны ему за теплое отношение и озвучившую оценку»,-сказал в беседе с отделом информации и связей с общественностью студент 1-го курса Ара Багдадян.