ՀՊՏՀ-ում ընթանում է բուռն քննաշրջան. շրջայց ֆակուլտետներով
Այսօր ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակիցները շրջայց կատարեցին համալսարանի մի քանի ֆակուլտետներով: Ինչպես տեղեկացանք դեկաններից`այս օրերին ֆակուլտետներում բուռն քննաշրջան է կրթական բոլոր ձևերում / առկա, հեռակա, բակալավրիատ, մագիստրատուրա/: Տեղեկացնենք նաև, որ հունիսի 3-ից 28–ը ամփոփիչ ատեստավորման քննություններ են հանձնում ՀՊՏՀ հեռակա բակալավրիատի 5-րդ կուրսեցիները:
Մասնավորապես, կառավարման ֆակուլտետի դեկան Միքայել Թավադյանը հայտնեց, որ այսօր ֆակուլտետի 25 խմբերում կա 25 քննություն: Ֆինանսական ֆակուլտետի դեկան Սերգեյ Սուքիասյանը տեղեկացրեց մեզ, որ այսօր նշանակված է 24 քննություն` 24 խմբերում, ինչպես նաև պետական քննություն` հեռակա բակալավրիատում:
Հաշվապահական հաշվառում և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Աշոտ Մաթևոսյանից տեղեկացանք, որ այսօր քննություն է նշանակված ֆակուլտետի 11 խմբերում: Ինչպես նշեցին դեկանները, քննությունների և առաջադիմության վերաբերյալ ընդհանուր պատկերը պարզ կլինի քննությունների ավարտից և արդյունքների ամփոփումից հետո:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հետևում է քննությունների ընթացքին, մյուս ֆակուլտետներին և քննությունների արդյունքներին կանդրադառնանք մեր հետագա լրահոսում:
Հիշեցնենք, որ ինչպես մեզ տեղեկացրել էր ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը, մեր բուհում քննությունները կավարտվեն հունիսի 25-ին:

В АГЭУ проходит бурная сессия: обход по факультетам
Сегодня  работники  отдела  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ    обошли  несколько  факультетов  университета. как  узнали  от  деканов, в  эти  дни  на  факультетах  бурная  сессия  по  всем  видам  обучения / стационарный, заочный, бакалавриат, магистратура/. Сообщим  также, что  с  3-го  по  28-ое  июня  аттестационные  экзамены  сдают  5-тикурсники  бакалавриата  заочного  обучения  АГЭУ.  В  частности,  декан  факультета  управления  Микаел  Тавадян  сообщил, что  сегодня  в  25  группах  факультета  имеются  25  экзаменов. Декан  финансового  факультета  Сергей  Сукиасян  сообщил  нам, что  сегодня  назначенны  24  экзамена  в  24  группах, а  также  государственный  экзамен  в  заочном  бакалавриате.
Декан  бухгалтерского  учета  и  аудита  Ашот  Матевосян  сообщил,  что  сегодня  экзамен  был  назначен  в  11  группах. Как  отметили  деканы,  общая  картина  об  экзаменах  и  успеваемости  будет  ясна  после  завершения  экзаменов  и  обобщения  результатов. Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  следит  за  экзаменационным  процессом, к следующим  факультетам  и  результатам   экзаменов    обратимся  в  последующих  новостях.  Напомним, как  нас  известил  проректор  по  учебнометодическим  работам  Мирдат  Арутюнян, в  нашем  вузе  экзамены  завершатся  25-го  июня.  Во  время  обхода  наша  видеокамера  зарегистрировала    несколько  предэкзаменационных  мгновений.  Нашим  студентам  желаем  успешной  и  продуктивной  сессии.