Դիտումների քանակ՝ 2364
Միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնը վերսկսել է  տարբեր առարկաների շրջանակներում հրավիրյալ մասնագետների բանախոսությամբ բաց դասախոսությունների շարքը: Հոկտեմբերի 18-ին միջազգային տնտեսական հարաբերություններ մասնագիտության 4-րդ կուրսում «Միջազգային բիզնես ծառայություններ» առարկայի դասաժամին «Ռիսկերի կառավարման գործընթացը և դրա կիրառումը միջազգային բանկային ծառայություններում» թեմայով բանախոսել է «HSBC բանկ Հայաստանի» տեղեկատվական անվտանգության ռիսկերի պատասխանատու, գործարար անընդհատության համակարգող Գեորգի Ղահրամանյանը:
Դասախոսության ընթացքում հյուրն ընդգծել է ռիսկերի կառավարման կարևորությունը միջազգային բանկային ծառայություններում, ներկայացրել ֆինանսական կազմակերպությունների անվտանգ գործունեության ձևերը և գործիքները: Կարևորվել է նաև ռիսկերի կառավարման նկատմամբ ՀՀ բնակչության շրջանում ձևավորված մշակույթը, որն ըստ բանախոսի, զարգացման կարիք ունի:
Հոկտեմբերի 19-ին, նույն կուրսում, «Միջազգային առևտուր» դասընթացի շրջանակում «Առրևտաարդյունաբերական պալատը՝ որպես արտաքին առևտրի սուբյեկտ» թեման ուսանողներին է ներկայացրել ՀՀ առևտրաարդյունաբերական պալատի միջազգային համագործակցության բաժնի պետ Վլադիմիր Ամիրյանը: Նա խոսել է Պալատի գործունեության, ապա՝ փոքր ու միջին ձեռնարկատիրության արտահանման խթանման ուղղությամբ ՀՀ ձեռքբերումների մասին:

Количество просмотров: 1710
Кафедра международных экономических отношений возобновила серию открытых лекций приглашенных специалистов в рамках разных дисциплин. 18 октября на 4-ом курсе специальности международных экономических отношений на уроке «Международные бизнес-услуги» лицо, ответственное за управление рисками в области информационной безопасности «HSBC банк Армения», координатор  деловой непрерывности Георгий Каграманян провел лекцию на тему: «Процесс управления рисками и его применение в сфере международных банковских услуг».
В ходе лекции гость подчеркнул важность управления рисками в сфере международных банковских услуг, представил формы и инструменты безопасной деятельности финансовых организаций.
19 октября, начальник отдела международного сотрудничества торгово-промышленной палаты РА Владимир Амирян в рамках курса «Международная торговля» представил тему «Торгово-промышленная палата в качестве субъекта внешней торговли».