«Բաց դաս»՝ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում
ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում այսօր տեղի ունեցավ «Բաց դաս» «Թմրամոլություն» թեմայով: Նախաձեռնությանը, որը ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնինն էր, մասնակցում էին ֆակուլտետի դասախոսներ և ուսանողներ: «Բաց դաս»-ը վարեց վերոնշյալ ամբիոնի դասախոս Տաթևիկ Գաբրիելյանը:
«Թմրամոլությունը դեպի մահ ու կործանում տանող ծանր հիվանդություն է, ուստի բոլորս պետք է դրա մասին իմանանք ամեն ինչ, որպեսզի զերծ մնանք այդ չարիքից»,- ասաց բանախոսը և հանգամանորեն ներկայացրեց, թե ինչ է թմրամոլությունը: Տաթևիկ Գաբրիելյանը, տալով թմրամոլության բժշկական բնորոշումը, տեղեկացրեց, որ այսօր ամբողջ աշխարհում 210 մլն մարդ օգտագործում է թմրամիջոց, իսկ մահանում` օրական 200 հազար մարդ:
«Թմրամոլության դեմ պայքարի համար ստեղծվել են բազմաթիվ միջազգային կազմակերպություններ, սակայն դրանց գործունեությունը սպասված արդյունքը չունի: Այս չարիքի դեմ պայքարողը պետք լինի հենց թմրամոլը` դրսևորելով կամքի մեծ ուժ և բուժվելու ցանկություն», - «Բաց դաս»-ի ավարտին նկատեց բանախոսը և, ցուցադրելով «Թմրամոլություն` առաջ և հետո» վերնագրով լուսանկարներ, կոչ արեց երբևէ, թեկուզ մեկ անգամ, չօգտագործել թմրամիջոց:

«Открытый урок» на факультете маркетинга и организации бизнеса
Сегодня  на  факультете  маркетинга  и  организации  бизнеса  АГЭУ  состоялся  «Открытый  урок» на  тему  «Наркомания». На  лекции,  инициатором  которой  была  кафедра  физвоспитания,  по  чрезвычайным  ситуациям  и  гражданской  обороны, участвовали  превподаватели  и  студенты  факультета. «Открытый  урок»  провела преподаватель  вышеуказанной  кафедры  Татевик  Габриелян. «Наркомания – тяжелая  болезнь, ведущая  к  падению  и  смерти,  и  потому  мы  все  должны  знать  об  этом  все,  чтобы  уберечься  от  этого  зла»,- сказала  докладчик и  обстоятельно  представила, что  такое  наркомания. Татевик  Габриелян, дав  медицинское  определение  наркомании,  сообщила,  что  сегодня  во  всем  мире  210  млн.  людей  употребляет  наркотик, а  умирает  ежегодно  200 тысяч  людей.
«Для  борьбы  с  наркоманией  созданы  многочисленные  международные  организации,  однако  их  деятельность  не  имеет  ожидаемых  результатов.  Борцом  с  этим  злом  должен  быть  сам  наркоман, прикладывая  большую  силу  воли  и  желание  лечиться», - в  завершении  «Открытого  урока»  отметила   докладчик,  представляя, фотографии  на  тему  «Наркомания  до  и  после», призвала  никогда,  даже  один  раз  не  использовать  наркотик.  Татевик  Габриелян  любезно  ответила  на  интересующие  вопросы  присутствующих.