ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը շաբաթ, կիրակի և տոն օրերին ևս կաշխատի
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Վահան Բաղդասարյանի տեղեկացմամբ` ընդունող հանձնաժողովն այսօրվանից սկսած կաշխատի նաև շաբաթ և կիրակի օրերին, ինչպես նաև մայիսի 28-ին, ժամը 9.00-ից մինչև 17.30-ը: Հունիսի 1-ին դիմորդների հայտագրումը կավարտվի ժամը 18.00-ին:
Վահան Բաղդասարյանը տեղեկացրեց նաև, որ մայիսի 11-ի դրությամբ ընդունվել է դիմորդների 34 դիմում-հայտ: Այս պահին դիմորդների հոսքը շարունակվում է, և նկատվում է դիմորդների թվի աճ:
Հիշեցնենք, որ ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովն աշխատանքները սկսել է մայիսի 6-ից: Այն գործում է ֆինանսական ֆակուլտետի առաջին հարկում: 2013-2014 ուսումնական տարվա դիմորդների դիմում-հայտերի ընդունման գործընթացը կտևի մինչև հունիսի 1-ը, ժամը 18.00-ն:

По сообщению ответственного секретаря приемной комиссии АГЭУ Ваана Багдасаряна, начиная с сегодняшнего дня приемная комиссия будет работать и в субботние, и воскресные дни, а также 28-го мая с 9.00 до 17.30. 1-го июня запись абитуриентов завершится в 18.00.
Ваан Багдасарян сообщил также, что до 11 июня было принято 34 заявлений абитуриентов. В этот момент поток абитуриентов продолжается, и замечается рост численности абитуриентов. Напомним, как уже раннее сообщали, что приемная комиссия АГЭУ свою работу начала с 6-го мая. Он работает на первом этаже финансового факультета. Процесс приема заявлений абитуриентов на 2013-2014 учебный год продлится до 1-го июня 18.00.