ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր հյուրընկալվեցին ՀՊՏՀ ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովի նախագահները: Հյուրերին ողջունեց և ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովի նախագահներ նշանակվելու կապակցությամբ շնորհավորեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը:
«Դուք կատարելու ենք շատ բարդ ու պատասխանատու աշխատանք: Վստահ եմ, ամեն ինչ կանեք, որպեսզի ավարտական քննական գործընթացն անցնի արդարության և անաչառության մթնոլորտում»,-դիմելով նախագահներին` ասաց ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը և հույս հայտնեց, որ ավարտական կուրսերի ուսանողները կարդարացնեն սպասումները, հաջողությամբ կհանձնեն ավարտական քննություններն ու կպաշտպանեն ավարտական ատենախոսություններ:
Ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհդատ Հարությունյանն ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովի նախագահներին ծանոթացրեց ավարտական կուրսերի ուսանողների ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացի կանոնակարգին: Հանձնաժողովների նախագահներին բաժանվեցին առկա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի, ինչպես նաև հեռակա ուսուցման բակալավրիատի ամփոփիչ ատեստավորման քննությունների ժամանակացույցերը:
Միհրդատ Հարությունյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում հայտնեց, որ առկա ուսուցման մագիստրատուրայի և բակալավրիատի ավարտական կուրսերի ամփոփիչ ատեստավորումը կմեկնարկի ապրիլի 29-ին և կավարտվի մայիսի 27-ին, իսկ հեռակա ուսուցման ամփոփիչ ատեստավորումը` հունիսի 3-ին և կավարտվի հունիսի 26-ին:

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялась встреча с председателями комиссии аттестации АГЭУ. Гостей приветствовал и поздравил по поводу назначения председателей комиссии обобщающей аттестации ректор АГЭУ Корюн Атоян. «Вы должны выполнить очень сложную и ответственную работу. Уверен, что все сделаете, чтобы выпускной экзаменационный процесс прошел в атмосфере справедливости и беспристрастности»,- обращаясь к председателям, сказал ректор Корюн Атоян и выразил надежду, что студенты выпускных курсов оправдают ожидания, успешно сдадут выпускные экзамены и защитят выпускные дипломные работы.
Проректор по учебноорганизационным работам Мирдат Арутюнян ознакомил председателей комиссии обобщающей аттестации с порядком процесса обобщающей аттестации студентов выпускных курсов. Председателям комиссий раздали графики экзаменов обобщающей аттестации бакалавриата и магистратуры стационарного обучения, а также бакалавриата заочного обучения.
Мирдат Арутюнян в беседе с отделом информации и связей с общественностью сообщил, что обобщающая аттестация выпускных курсов бакалавриата и магистратуры стационарного обучения начнется 29-го апреля и завершится 27-го мая, а обобщающая аттестация заочного обучения -- 3-го июня и завершится 26-го июня.