Դիտումների քանակ՝ 920
Քննական այս օրերի ընթացքում առկա ուսուցման բակալավրիատի 1-3-րդ կուրսերում հաջողությամբ կազմակերպվեցին համակարգչային, թեստային և գրավոր եղանակով քննություններ: Ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանի տեղեկացմամբ` քննաշրջանն անցավ համաձայն կազմած ժամանակացույցի, առանց խափանումների:
Հիշեցնենք, որ ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսերի ամփոփիչ քննաշրջանը կազմակերպվել էր մարտի 18-ից 22-ը ընկած ժամանակահատվածում: Ավարտական կուրսերի ուսանողները քննություն են հանձնել մասնագիտական երկու առարկաներից, հանրապետության տարբեր ձեռնարկություններում ու կազմակերպություններում անցել նախադիպլոմային փորձառություն և այս օրերին պատրաստվում են մասնակցելու ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացին:

Начавшая  промежуточная  сессия 13-го  апреля  в  АГЭУ  ,  завершится  сегодня  26-го  апреля.
В  этот  экзаменационный  период  для  1-3  курсов  бакалавриата  стационарного  обучения  успешно  были  организованы    компьютерные,  тестовые  и  письменные  формы  экзаменов.  По  сообщению  проректора  по  учебноорганизационным  вопросам Мирдата  Арутюняна, сессия  прошла  согласно  составленному  графику,  без срывов.
Напомним,  как  ранее  сообщали,  обобщющая  сессия  4-ых  курсов  бакалавриата  стационарного  обучения  была  организована в  период  с  18-22  марта. Студенты  выпускных  курсов  экзамены  сдавали  по  двум  специальным  предметам, прошли  преддипломную  практику  в  разных  учреждениях  и  организациях  республики  и  в  эти  дни  готовятся  к  участию в  процессе  обобщающего  тестирования.