ՀՊՏՀ-ում շարունակվում են ՈՒԳԸ 35-րդ նստաշրջանի ֆակուլտետային նիստերը
ՀՊՏՀ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետում երեկ գումարվել է ՈՒԳԸ 35-րդ նստաշրջանի ֆակուլտետային նիստը, որին մասնակցել են ֆակուլտետի դեկան Ատոմ Մարգարյանը, թողարկող ամբիոնների վարիչները, դասախոսներ և ուսանողներ:
Նիստի ընթացքում լսվել է 17 զեկուցում: Տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ ֆակուլտետի ՈՒԳԸ նախագահ Լուսինե Մուրադյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց, որ այսօր շարունակվել է նիստը և լսվել է 2 զեկուցում: Ավարտից հետո մրցատյանը քննարկել է բոլոր 19 զեկուցումները և, ամփոփելով արդյունքները, որոշել երեք լավագույն աշխատանքները, ինչպես նաև հայտարարել այն 5 ուսանողների անունները, ովքեր կերաշխավորվեն մասնակցելու համալսարանական ՈՒԳԸ 35-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին: Լուսինե Մուրադյանի տեղեկացմամբ` 1-ին և 2-րդ հորզոնականները համապասխանաբար զբաղեցրել են միջազգային տնտեսական հարաբերություններ մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողներ Էդգար Թաղարյանը և Հերմինե Կատվալյանը: 3-րդ տեղը գրավել է մակրոտնտեսական քաղաքականություն և կանխատեսում մասնագիտության 4-րդ կուրսեցի Լիա Գյուլամիրյանը:
ՀՊՏՀ ֆինասնական ֆակուլտետի այսօր մեկնարկած ՈՒԳԸ ֆակուլտետային նիստին մասնակցեցին ֆակուլտետի դեկան Սերգեյ Սուքիասյանը, ամբիոնների վարիչները, դասախոսներ և ուսանողներ:
Ուսանող հետազոտողներին ողջունեցին և արդյունավետ աշխատանք մաղթեցին Սերգեյ Սուքիասյանը, ֆինանսների ամբիոնի վարիչ Աշոտ Սալնազարյանը, բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոնի վարիչ Աննա Ասլանյանը, ՀՊՏՀ ՈՒԳԸ նախագահ Վլադիմիր Գևորգյանը:
Մրցատանը լսեց տնտեսության ֆինանսական ոլորտի տարբեր հիմնահարցերին առնչվող 16 զեկուցում:
Ֆինանսական ֆակուլտետի ՈՒԳԸ համակարգող Էդգար Աղաբեկյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տեղեկացրեց, որ նիստի ավարտից հետո մրցատյանը 7 ուսանողի երաշխավորել է մասնակցելու ՈՒԳԸ 35-րդ նստաշրջանի համալսարանական փուլին: Հայտնի են դարձել նաև առաջին երեք հորզոնականները զբաղեցրած ուսանողների անունները: Այսպիսով` 1-ին և 2-րդ հորզոնականնեըը զբաղեցրել են բանկային գործ մասնագիտության 4-րդ կուրսեցիներ Հայկազ Արամյանը և Կարինե Հովսեփյանը, 3-րդը` ֆինանսներ մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանող Աշխեն Տիգրանյանը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը շնորհավորում է բոլորին և մաղթում հաջողություններ նաև համալսարանական փուլում:

Вчера на факультете регулирования экономики и МЭО состоялось факультетское заседание 35-ой сессии СНО, в котором участвовали декан факультета Атом Маргарян, заведующие выпускаемых кафедр, преподаватели и студенты. На заседании было прослушано 17 докладов. Председатель СНО факультета регулирования экономики и МЭО Лусине Мурадян сообщила отделу информации и связей с общественностью, что сегодня продолжилось заседание и прослушали еще 2 доклада. После завершения конкурсное жюри обсудило все 19 докладов и, обобщив результаты, определило 3 лучшие работы, а также объявило имена тех 5-ти студентов, которые рекомендованы для участия в работах 35-ой университетской сессии СНО. По сообщению Лусине Мурадян, 1-ое и 2-ое горизонтальные заняли соответственно студенты 4-го курса по специальности международные экономические отношения Эдгар Тагарян и Ермине Катвалян. 3-е место заняла студентка 4-го курса по специальности макроэкономическая политика и прогнознозирование Лия Гюламирян.
На сегодняшнем заседании СНО финансового факультета АГЭУ участвовали декан факультета Сергей Сукиасян, заведующие кафедр, преподаватели и студенты. Студентов исследователей приветствовал и пожелал продуктивной работы Сергей Сукиасян, заведующий кафедрой финансов Ашот Салназарян, заведующая кафедрой банковское дело и страхование Анна Асланян, председатель СНО АГЭУ Владимир Геворгян.
Конкурсное жюри прослушало 16 докладов, касающиеся разных вопросов финансовой области экономики.
Руководитель СНО финансового факультета Эдгар Агабекян сообщил отделу информации и связей с общественностью, что после завершения заседания 7 студентов получили рекомендации для участия в университетском туре 35-ой сессии СНО. Известны стали также имена, занявших первые три горизонтальные. Таким образом, 1-ое и 2-ое места заняли студенты 4-го курса по специальности банковское дело Айказ Арамян и Карине Овсепян, 3-е место - студентка 3-го курса по специальности финансы Ашхен Тигранян.
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ поздравляет всех и желает успехов в университетском туре.