Դիտումների քանակ՝ 838
ՀՊՏՀ Ուսանողական գիտական ընկերության մարտի 29-ին մեկնարկած ՈՒԳԸ 35-րդ նստաշրջանի կառավարման ֆակուլտետի նիստը շարունակվել է երեկ` ապրիլի 3-ին: Նստաշրջանի ընթացքում լսվել է 20 զեկուցում, որը ներկայացրել են ֆակուլտետի առկա բակալավրիատի 1-4-րդ կուրսերի ուսանողները:
«Ուրախալի է, որ ներկայացված աշխատանքներն աչքի էին ընկնում ինքնուրույն մտածողությամբ, սեփական դիտարկումներով, առաջարկություններով ու եզրահանգումներով: Ուսանողներն ասելիքը համոզիչ և պատկերավոր դարձնելու համար օգտագործել էին նաև նյութին առնչվող տեսապատկերներ»,-լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց կառավարման ֆակուլտետի ՈՒԳԸ նախագահ Անի Անտոնյանը: Վերջինս նշեց նաև, որ նիստերն ընթացել են բանավեճի, հարց ու պատասխանի, բուռն քննարկումների մթնոլորտում:
Զեկուցող ուսանողների արծարծած հիմնահարցերն ու խնդիրները արդիական էին և արժանի ուշադրության:
Նստաշրջանի ավարտից հետո մրցատյանը քննարկել է բոլոր զեկուցումները և, ամփոփելով արդյունքները, որոշել երեք լավագույն աշխատանքները, ինչպես նաև հայտարարել այն ուսանողների անունները, ովքեր կերաշխավորվեն մասնակցելու համալսարանական ՈՒԳԸ 35-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին: Անի Անտոնյանի տեղեկացմամբ` որոշվել է, որ ՈՒԳԸ համալսարանական փուլին կմասնակցեն ոչ միայն առաջին 5 հորիզոնականը զբաղեցրած, այլև 8 և ավելի միավորներ գրանցած ուսանողները: Մրցանակակիրների պարգևատրումը տեղի կունենա ֆակուլտետային խորհրդի նիստի ժամանակ:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը շնորհավորում և հաջողություններ է մաղթում բարձր միավորներ գրանցած և առաջին երեք հորիզոնականները զբաղեցրած ուսանողներին` զբոսաշրջության կառավարում մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանող Լիլիթ Եսայանին («Զբոսաշրջությունը երեկ, այսօր, վաղը»), նույն մասնագիտությունների 4-րդ կուրսի ուսանող Անի Գաբրիելյանին («Հայաստանի հյուրանոցային շուկայի վերլուծություն») և 3-րդ կուրսի ուսանող Արսեն Ջոմարդյանին («Զբոսաշրջության ոլորտի կշիռը ՀՀ տնտեսական համակարգում»):

Заседание факультета управления 35-ой сессии СНО АГЭУ, начавшая 29-го марта, продолжилось вчера 3-го апреля. Во время сессии былы прослушаны 20 докладов, которые представили студенты 1-4 курсов бакалавриата стационарного обучения факультета управления.
«Радостно, что представленные работы заслуживают внимания самостоятельным мышлением, собственными наблюдениями, предложениями и выводами. Студенты с целью убедительности и выразительности своего слова, использовали также слаиды, имеющие отношения к теме»,-сказала в беседе с отделом информации и связей с общественностью председатель СНО факультета управления Ани Антонян. Она отметила также, что заседания проходили в атмосфере дискуссий, ответов и вопросов, бурных обсуждений. Главные вопросы и задачи, отразившиеся в докладах студентов, были актуальны и заслуживали внимания. После завершения сессии конкурсное жюри обсудило все доклады и, обобщая результаты, выбрало 3 лучшие работы, а также объявило имена студентов, рекомендуемых для участия в работах университетской 35-ой сессии СНО. По сообщению Ани Антонян, было решено, что в университетском туре СНО будут участвовать не только студенты, занявшие первые 5 горизонтальных мест, но и, зарегистрировавшие 8 и более баллов. Награждение призеров состоится во время факультетского заседания.
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ поздравляет и желает успехов студентам с высокими баллами и занявшим первые три горизонтальные места. Это студентка 3-го курса по специальности управление туризмом Лилит Есаян («Туризм вчера, сегодня и завтра»), студентка 4-го курса той же специальности Ани Габриелян («Анализ армянского гостиничного рынка») и студент 3-го курса Арсен Джомардян («Влияние сферы туризма на экономическую систему РА»).