Դիտումների քանակ՝ 717
Այսօր, ժամը 14.00-ին Տիգրան Պետրոսյանի անվան Շախմատի տանը կմեկնարկի ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակում անցկացվող շախմատի տղաների և աղջիկների առաջնությունը:
«ՀՊՏՀ թե’ տղաների, թե’ աղջիկների հավաքականները լավ են նախապատրաստվել մրցաշարին և, հուսով եմ, կցուցադրեն ուշագրավ խաղ», - լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ասաց մեր համալսարանի տղաների և աղջիկների շախմատի հավաքականների մարզիչ Լյուդմիլա Հովհաննիսյանը և հույս հայտնեց, որ մեր շախմատիստները հաջող հանդես կգան:

Сегодня начнется первенство по шахматам
Сегодня в 14.00 в Доме шахматов имени Тиграна Петросяна начнется мужское и женское первенство по шахматам, проводимое в рамках 14-ых республиканских спортивных игр студентов вузов РА.
«И мужская сборная команда АГЭУ, и женская сборная хорошо подготовились к соревнованиям и, надеюсь, покажут интересную игру», - сказала отделу информации и связей с общественностью тренер сборных команд нашего университета Людмила Ованнисян и выразила надежду, что наши шахматисты выступят успешно. Нашим шахматистам желаем побед.