ՀՊՏՀ շախմատի աղջիկների թիմը նվաճել է 2-րդ հորիզոնականը. մեկնարկել են միջբուհական 15-րդ հանրապետական մարզական խաղերը
ՀՊՏՀ շախմատի աղջիկների հավաքականն արժանացել է արծաթե մեդալի
Երեկ Տիգրան Պետրոսյանի անվան Շախմատի տանն ավարտվել է ապրիլի 2-ին մեկնարկած` ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակում անցկացվող շախմատի տղաների և աղջիկների առաջնությունը: Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ շախմատի հավաքականների մարզիչ Լյուդմիլա Հովհաննիսյանը,...
Այսօր, ժամը 14.00-ին Տիգրան Պետրոսյանի անվան Շախմատի տանը կմեկնարկի ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակում անցկացվող շախմատի տղաների և աղջիկների առաջնությունը: «ՀՊՏՀ թե’ տղաների, թե’ աղջիկների հավաքականները լավ են նախապատրաստվել մրցաշարին և, հուսով եմ, կցուցադրեն ուշագրավ խաղ», -...
Երեկ Տիգրան Պետրոսյանի անվան Շախմատի տանը շարունակվեց ՀՈՒ (հանրապետական ուսանողական) 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով անցկացվող շախմատի տղաների և աղջիկների թիմային առաջնությունը: Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց շախմատի տղաների և աղջիկների հավաքականի մարզիչ Լյուդմիլա Հովհաննիսյանը,...
Երեկ Տիգրան Պետրոսյանի անվան Շախմատի տանը մեկնարկեց ՀՈՒ (հանրապետական ուսանողական) 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով անցկացվող շախմատի տղաների և աղջիկների թիմային առաջնությունը: Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապեր բաժնին հայտնեց շախմատի տղաների և աղջիկների հավաքականի մարզիչ Լյուդմիլա Հովհաննիսյանը,...
Այսօր կմեկնարկի շախմատի անհատական առաջնությունը
Երեկ Տիգրան Պետրոսյանի անվան Շախմատի տանը տեղի է ունեցել ՀՈՒ (հանրապետական ուսանողական) 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով անցկացվող շախմատի տղաների և աղջիկների առաջնության վիճակահանությունը: Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ շախմատի տղաների և աղջիկների հավաքականի մարզիչ, ֆիզդաստիարակության...

26-го  марта  в  доме  шахматов  имени  Тиграна  Петросяна  состоявшимися  шахматнами  играми   начались  15-ые  республиканские  спортивные  игры  студентов  вузов  РА. 26-28  марта  прошли  шахматные  игры  среди  команд  разных  армянских  вузов.   Отметим, что  26-го  и  27-го  марта  состоялись  командные ...
Женская сборная команда АГЭУ по шахматам удостоилась серебряной медали
Сегодня начнется первенство по шахматам
Сегодня  в  14.00  в  Доме  шахматов  имени  Тиграна  Петросяна начнется  мужское  и  женское  первенство  по  шахматам,  проводимое  в  рамках  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА.    «И  мужская  сборная  команда  АГЭУ, и  женская  сборная   хорошо  подготовились  к  соревнованиям ...
Вчера в доме шахматиста им.Тиграна Петросяна состоялось первенство женских и мужских студенческих команд по шахмату.  Как сообщила отделу информации и связей с общественностьютренер команд АГЭУ Людмила Оганесян, наши парни сыграли 5 туров. Победив командам Французского и Американского университетов, команда АГЭУ...
Вчера в доме шахматиста им.Тиграна Петросяна началось командное первенство по шахмату в рамках 13 республиканских  студенческих спортивных игр. Как сообщила отделу информации и связей с общественностью тренер сборных Людмила Оганесян, первые соперники нашей мужской команды команда государственной академии управления,...
Сегодня состоится первая игра первенства по шахмату
Вчера в доме шахматиста состоялась жеребевка первенства по шахмату в рамках 13 республиканских студенческих спортивных игр. Как сообщила тренер, преподаватель кафедры физического воспитания АГЭУ Людмила Оганесян, соревнования мужской команды состоит из 13 туров (7+6) , женской из 7 туров (4+3), продлятся 2 дня...