Հեռակա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի 1-ին կուրսերի դասերը կմեկնարկեն մարտի 25-ին
ՀՊՏՀ-ում մարտի 25-ին կմեկնարկեն հեռակա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի 1-ին կուրսերի 2-րդ կիսամյակի դասերը: Բոլոր ֆակուլտետներում, բացառությամբ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման, տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ ֆակուլտետների, հեռակա ուսուցման բակալավրիատի 1-ին կուրսերի դասերը կկազմակերպվեն ժամը 14.05-ին: Իսկ վերոհիշյալ 2 ֆակուլտետների նշված կրթաձևի ուսանողների դասերի սկիզբը ժամը 09.30-ին է:
Հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի առաջին կուրսերի դասերը ՀՊՏՀ բոլոր ֆակուլտետներում կկազմակերպվեն երկրորդ հերթով`ժամը 14.05-ին: Բացառություն է կազմում ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետը, որտեղ վերոհիշյալ կրթաձևի դասերն արդեն ավարտվել են. դրանք սկսվել էին փետրվարի 18-ին և տևել 4 շաբաթ:
Հեռակա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի 1-ին կուրսերի դասերը կավարտվեն ապրիլի 19-ին:
Պարզաբանենք նաև, որ հեռակա ուսուցման բակալավրիատի 2-րդ և 3-րդ, հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսերի կիսամյակի դասերն արդեն ավարտվել են: Դրանք կազմակերպվել են փետրվարի 18-ից մարտի 15-ն ընկած ժամանակահատվածում: Ինչպես հայտնի է, հեռակա ուսուցման բակալավրիատի ներկայիս 4-րդ և 5-րդ կուրսերի դասապրոցեսը ուսումնական տարվա ընթացքում կազմակերպվում է մեկ անգամ, ավելի երկարատև ժամանակահատվածով: Վերոնշյալ կուրսերի դասերը կազմակերպվել են 1-ին կիսամյակում:
Սիրելի’ առաջին կուրսեցիներ, տեղեկացնում ենք, որ դասացուցակներն արդեն պատրաստ են և փակցված են ֆակուլտետների դեկանատներին հարակից ցուցավահանակներին:
Շնորհավորում ենք հեռակա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի բոլոր ուսանողներին` 2-րդ կիսամյակի դասերի մեկնարկի կապակցությամբ և մաղթում բարի ուսումնառություն:

Занятия 1-ых курсов бакалавриата и магистратуры заочного обучения начнутся 25-го марта
В  АГЭУ  25-го  марта  начнутся  занятия  2-го  семестра  1-ых  курсов  бакалавриата  и  магистратуры  заочного  обучения. На  всех  факультетах, за  исключением  факультетов  маркетинга  и  организации  бизнеса, регулирования  экономики и  МЭО, занятия  1-ых  курсов  бакалавриата  заочного  обучения  начнутся  в  14.05. А  начало занятий  в  вышеуказанных  2-х  факультетах  будет  организовано  в  09.30. Занятия  1-ых  курсов  магистратуры  заочного  обучения  на  всех  факультетах  будет  организовано  во  вторую  смену  в  14.05.  Исключение  составляет  факультет  информатики  и  статистики,  где  занятия  вышеуказанной  формы  обучения  уже  завершены,  они  были  проведены  с  18-го  февраля продолжительностью  в  4  недели. Занятия  1-ых  курсов  бакалавриата  и  магистратуры  заочного  обучения завершатся  19-го  апреля.
Раз’ясним  также, что  занятия  2-го  семестра  2-х и  3-х  курсов  бакалавриата  заочного  обучения,  2-ых  курсов  магистратуры  заочного  обучения  уже  завершены. Они  были  организованы в  перод  с  18 февраля  по  15  марта. Как  известно,  учебный  процесс  4-ых  и  5-ых  курсов  бакалавриата  заочного  обучения  организовано   в  учебном  году  один  раз, но    на  более  длительный  период  времени. Занятия  вышеуказанных  курсов  были  проведены в  1-ом  семестре.
Дорогие  первокурсники,  сообщаем, что  расписания  занятий  уже  готовы  и  прикреплены  на  доске  об’явлений  рядом  с  деканатами  факультетов.
Поздравляем  всех  студентов  бакалавриата  и  магистратуры  заочного  обучения с  началом  занятий  2-го  семестра и  желаем  хорошего  обучения.