ՀՊՏՀ-ում այսօր իր աշխատանքները շարունակեց ՀՈՒԱԱ 6-րդ ընդհանուր ժողովը
ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում այսօր իր աշխատանքները շարունակեց Հայաստանի ուսանողական ազգային ասոցիացիայի (ՀՈՒԱԱ) 6-րդ ընդհանուր ժողովը, որի նիստի 2-րդ օրը ևս նախագահեց ասոցիացիայի միջազգային հարաբերությունների հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Ասատրյանցը: Քննարկվող հարցերում արտացոլվեցին ՀՈՒԱԱ կատարած աշխատանքները և ՀՀ բուհերի ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների հիմնախնդիրները:
6-րդ ընդհանուր ժողովի նիստի 2-րդ օրվա ընթացքում ներկայացվեցին ՀՈՒԱԱ-ի` Եվրոպական ուսանողական միությանն անդամագրվելու գործընթացը, ՀՈՒԱԱ նոր կայքի ստեղծման և բարեփոխման աշխատանքները: Քննարկվեցին Գավառի և Գորիսի պետական համալսարանների ուսանողական խորհուրդների` ՀՈՒԱԱ անդամության հայցերը և հաստատվեց վերոնշյալ համալսարանների անդամակցումը կազմակերպությանը:
Այնուհետև ՀՈՒԱԱ լիիրավ անդամ ՀՀ պետական բուհերի ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների և «Հայաստանի ոչ պետական բուհերի ուսանողական կենտրոն» հասարակական կազմակերպության պատվիրակները ներկայացրեցին հաշվետվություն` վերջին մեկ տարում կատարած աշխատանքների մասին:

Сегодня в большом зале АГЭУ свою работу продолжило 6-ое общее собрание Армянской студенческой национальной ассоциации (АСНА), на заседании второго дня которого председательствовал председатель комиссии по вопросам международных отношений ассоциации Саркис Асатрянц. В обсуждаемых вопросах отразились проделанные работы АСНА и проблемы органов студенческого самоуправления вузов РА.
В течение второго дня заседания 6-го общего собрания представили работы АСНА: процесс становления АСНА членом Европейского студенческого союза, создание нового сайта АСНА и преобразования. Обсудились вопросы студенческих советов государственных университетов Гавара и Гориса: заявки на членство АСНА и утверждение членства вышеуказанных университетов в организации.
Затем делегаты, полноправные члены АСНА, студенческих органов самоуправления государственных вузов РА, и общественной организации “Студенческий центр не государственных вузов Армении” представили отчеты о проделанных работах за последний год. В конце обобщились результаты двух дней заседаний полного созыва 6-го общего собрания АСНА.