Վաղը ՀՊՏՀ–ում մեկնարկում է «Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» թեմայով գիտական նստաշրջան
Դիտումների քանակ՝ 1067
Վաղը՝ նոյեմբերի 16–ին, ժամը 10–ին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական
համալսարանում կմեկնարկի «Ազգային տնտեսության մրցունակության բարձրացման հիմնախնդիրները» թեմայով 22–րդ գիտական նստաշրջանը։
Նստաշրջանի բացմանը ներկա կլինեն ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, նախարարներ, փոխնախարարներ, պետական այլ կառույցների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ։ Բացման խոսքով հանդես կգա Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը:
Առաջին լիագումար նիստը կմեկնարկի ժամը 11.00-ին: Զեկուցումներով հանդես կգան Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանը («Մրցունակության հայաստանյան մոդելը»), Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտական ֆակուլտետի դեկան Հայկ Սարգսյանը («ՀՀ տնտեսության կառուցվածքի բարելավումը որպես մրցունակության գերակա մարտահրավեր»), ՀՀ ԿԲ նախագահի առաջին տեղակալ Ներսես Երիցյանը («Գիտելիքահենք տնտեսության ձևավորման հեռանկարները Հայաստանում») և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը («Տեխնոլոգիական փոփոխությունները և գիտելիքի կուտակման երկար ալիքները»):
Ժամը 14.00-16.00-ը գիտական նստաշրջանն իր աշխատանքները կշարունակի երեք բաժանմունքներում:
Նոյեմբերի 17-ին, երկրորդ լիագումար նիստից հետո, նստաշրջանի աշխատանքները կկազմակերպեն Աղվերանում: ՀՊՏՀ 22–րդ գիտական նստաշրջանի աշխատանքները կամփոփվեն նոյեմբերի 19–ին։

Завтра в АГЭУ открытие научной сессии на тему " Проблемы роста конкурентоспособности национальной экономики"
Завтра 16-го ноября в 10.00 в Армянском государственном экономическом университете открытие 22-ой научной сессии на тему "Проблемы роста
конкурентоспособности национальной экономики".
На открытиии сессии будут присутствовать премьер-министр Тигран Саргсян, министры, заместители министров, руководители и представители других
государственных структур. Со словом приветствия выступит ректор Армянского государственного экономического университета, доктор экономических наук,
профессор Корюн Атоян. Первое заседание общего созыва состоится в 11.00. С докладами выступят ректор Армяно-русского (славянского) университета Армен
Дарбинян ("Армянские модели конкурентоспособности"), декан экономического факультета Ереванского государственного университета Айк Саргсян ("Улучшение
структуры экономики РА как высший призыв к борьбе конкурентоспособности"), первый заместитель ЦБ РА Нерсес Ерицян ("Переспективы формирования наукоемкой
экономики в Армении") и проректор по научным вопросам и внешним связям АГЭУ Гагик Варданян("Технологические изменения и длинные волны аккумуляции
знаний"). С 14.00 до 16.00 научная сессия продолжит свою работу в трех филиалах. 17-го ноября после второго заседания общего созыва работы продолжатся в