Վաղը Հայ- ռուսական (սլավոնական) համալսարանում կմեկնարկի ՀՀ ԶՈՒ կազմավորման 20-ամյակին նվիրված 13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի առաջնության բասկետբոլի աղջիկների մրցաշարը: ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի վարիչ Լևոն Սամվելյանի տեղեկացմամբ` մրցաշարին կմասնակցեն հանրապետության տարբեր բուհերի 7 հավաքականներ` երկու ենթախմբով: ՀՊՏՀ բասկետբոլի աղջիկների հավաքականը կխաղա առաջին ենթախմբում, որտեղ կմրցակցի Հայ- ռուսական (սլավոնական) և Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանների թիմերի հետ: Երկրորդ ենթախմբում ընդգրկված են Հայաստանի պետական, Հայաստանի պետական ճարտարագիտական, Հայաստանի պետական ագրարային և Վ. Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանների թիմերը: 1-4-րդ տեղերի համար կպայքարեն ենթախմբերում առաջին երկու հորիզոնականները զբաղեցրած թիմերը:
Բոլոր խաղերը տեղի կունենան Հայ- ռուսական (սլավոնական) համալսարանի մարզադահլիճում:
Վաղը ժամը 16.00-ին ՀՊՏՀ բասկետբոլիստ աղջիկները կմրցեն տանտերերի հետ: Ցանկացողներն իրենց ներկայությամբ կարող են ոգևորել ու աջակցել մեր թիմին:

Завтра в Армяно-русском (Славянском) университете начнутся соревнования по баскетболу среди женских команд 13-ого чемпионата республиканских студенческих спортивных игрб посвященные 20-летию основания ВС РА. По сообщению заведующего кафедрой физвоспитания АГЭУ Левона Самвеляна в чемпионате будут участвовать 7 сборных команд с двумя подгруппами из различных вузов республики. Сборная женская баскетбольная команда АГЭУ сыграет в первой подгруппе, где будет соревноваться с командами Армяно-русского (Славянского) и Армянского государственного педагогического университетов. Во вторую под группу были включены команды Армянского государственного, Армянского государственного архитектурного, Армянского государственного аграрного и языковедческого имени В. Брюсова университетов. За 1-4 места будут бороться команды в подгруппах ,занявшие первые две горизонтальные места.
Все соревнования пройдут в спортивном зале Армяно-русского (Славянского) университета .
Завтра в 16.00 баскетболистки АГЭУ будут соревноваться с хозяевами поля. Желающие могут своим присутствием воодушевить и поддержать нашу команду.