ՀՊՏՀ գլխավոր մասնաշենքի ճեմասրահում այսօր մեկնարկեց «Ուսանողական աշուն-2012» մարզամշակութային փառատոնի շրջանակներում անցկացվող շախմատի միջֆակուլտետային մրցաշարը: Մինչ շախմատիստ ուսանողները կզբաղեցնեին իրենց տեղը խաղատախտակների առաջ, մասնակիցներին ողջունեց և հաջողություններ մաղթեց միջֆակուլտետային մարզական առաջնությունների...
Ավարտվել է 13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի առաջնության բասկետբոլի մրցաշարը
Հոկտեմբերի 20-ի ավարտվել է ՀՀ ԶՈՒ կազմավորման 20-ամյակին նվիրված 13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի առաջնության բասկետբոլի մրցաշարը: ՀՊՏՀ բասկետբոլի հավաքականը, դուրս մնալով 1-4-րդ տեղերի համար պայքարելու հնարավորությունից, 8 թիմերի մեջ զբաղեցրել է 5-րդ հորիզոնականը: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի դասախոս, ՀՊՏՀ բասկետբոլի տղաների հավաքականի մարզիչ Հակոբ Կյոկչյանը: Վերջինս տեղեկացրեց նաև, որ մրցաշարում հաղթողի կոչմանն...
Այսօր մեկնարկում է 13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի առաջնության բասկետբոլի մրցաշարը
Այսօր կմեկնարկի ՀՀ ԶՈՒ կազմավորման 20-ամյակին նվիրված 13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի առաջնության բասկետբոլի մրցաշարը: ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի դասախոս, ՀՊՏՀ բասկտբոլի տղաների հավաքականի մարզիչ Հակոբ Կյոկչյանի տեղեկացմամբ` երկու ենթախմբերում ընդգրկվել են հանրապետության տարբեր բուհերի 8 հավաքականներ: ՀՊՏՀ մարզչի խոսքով` առաջին ենթախմբում են Երևանի պետական բժշկական, Երևանի պետական, Հայաստանի պետական ագրարային, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանների, իսկ երկրորդում` Հայաստանի պետական...

В вестибюле главного корпуса АГЭУ сегодня состоялся межфакультетский шахматный чемпионат в рамках спортивно-культурного фестиваля “Студенческая осень-2012”. Пока студенты-шахматисты заняли свои места перед игровыми досками, с добрыми пожеланиями поприветствовал студентов главный тренер межфакультетского спортивного...
Завершены соревнования по баскетболу 13-ых республиканских студенческих спортивных игр
20 октября закончились,посвященные 20-летию становления ВС РА, соревнования по баскетболу 13-ых республиканских студенческих спортивных игр .Сборная по баскетболу АГЭУ потеряла возможность бороться за 1-4 места, среди 8 команд заняла 5-ое горизонтальное. Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью преподаватель кафедры физкультуры, тренер баскетбольной сборной команды АГЭУ Акоп Кекчян. Он сообщил также, что в соревнованиях победителем стала сборная команда Гюмрийского педагогического, второе...
Сегодня начнутся соревнования по баскетболу 13-ых республиканских студенческих спортивных игр
Сегодня начнутся соревнования по баскетболу 13-ых республиканских студенческих игр, посвященныь 20-летию становления ВС РА. По сообщению преподавателя кафедры физического воспитания АГЭУ, тренера баскетбольной мужской сборной команды Акопа Кекчяна в двух подгруппах включенны 8 сборных команд из различных вузов республики. В первой подгруппе Ереванский государственный медицинский,Ереванский государственный, Армянский государственный аграрный, Армянский французский университеты, а во второй -- команды...