Արցախի Հանրապետության քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստման երկշաբաթյա դասընթացների շրջանակում հուլիսի 9-ից 16-ը ԱՀ Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանում է աշխատել ՀՊՏՀ ֆինանսների ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.թ. Հովիկ Գրիգորյանը: Մեր համալսարանից նրա գործուղումը կազմակերպել և համակարգել է շարունակական կրթության և կարիերայի բաժինը:Հովիկ...
ՀՊՏՀ-ում վերապատրաստվել է 200 քաղծառայող
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօր ՀՀ քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստման վերջին դասընթացն էր, որի ավարտից հետո քաղծառայողները ստացան հավաստագրեր: ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնի առաջատար մասնագետ Աիդա Առուստամյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ այսպիսով ավարտվեցին 2015թ. մրցույթում ...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնում «Համակարգչային տեխնոլոգիաների կառավարում» ծրագրով քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստման աշնանային փուլի դասընթացներն ավարտած երկրորդ խմբի առաջատար և գլխավոր պաշտոններ զբաղեցնող քաղաքացիական ծառայողների...

9- 16 июля в РА в рамках двухнедельного курса по переподготовке гражданских служащих Республики Арцах в университете им. Месропа Маштоца проработал доцент кафедры финансов АГЭУ, к.э.н. Овик Григорян. Его командировку организовал и скоординировал отдел непрерывного образования и карьеры АГЭУ. В беседе с отделом...
В АГЭУ переквалифицированы 200 гражданских служащих
Сегодня в Армянском государственном экономическом университете состоялся последний трейнинг гражданских служащих РА, после завершения которого гражданские служащие получили сертификаты. Ведущий специалист Центра продолжительного и дополнительного образования АГЭУ Аида Арустамян в беседе с нами отметила, что таким...
Сегодня состоялось торжественное мероприятие по вручению свидетельств государственным служащим, закончившим в центре продолжительного и дополнительного образования АГЭУ курсы повышения квалификации по программе “Управление компьютерными технологиями”. Поздравив участников курсов, директор центра продолжительного...