Դիտումների քանակ՝ 1360
ՀՊՏՀ տնտեսամաթեմատիկական մեթոդներ և մոդելներ ամբիոնի ասիստենտ Նարեկ Կեսոյանը ՀՊՏՀ-ն ներկայացրել է սեպտեմբերի 14-21-ը Բուլղարիայի Ալբենա քաղաքում անցկացված «Հարավարևելյան եվրոպական երկրների միջև համագործակցության զարգացման հեռանկարներն ու խնդիրները` Սևծովյան տնտեսական համագործակցության շրջանակում» խորագրով 10-րդ հոբելյանական միջազգային գիտագործնական գիտաժողովում:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ երիտասարդ գիտնականը, իր ներկայացրած`«Ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների ազդեցությունը ՀՀ տնտեսության աճի վրա» զեկուցումը լսվել է մեծ հետաքրքրությամբ` արժանանալով գիտաժողովին մասնակից գիտնականների բարձր գնահատականին: Նարեկ Կեսոյանը տեղեկացրեց նաև, որ գիտաժողովին մասնակցում էին շուրջ 10 երկրների բուհերի և գիտական այլ հաստատությունների ներկայացուցիչներ:

Количество просмотров: 1224
Ассистент кафедры экономико - математические методы и модели АГЭУ Нарек Кесоян представил АГЭУ на 10 юбилейной международной научно-практической конференции в Болгарском городе Албена под названием “Задачи и перспективы развития сотрудничества между странами юго-восточной Европы, в рамках Черноморского экономического сотрудничества”, который проходил с 14-21 сентября.
Как сообщил отделу информации и связям с общественностью молодой ученый, его отчет по теме “ Влияние институциональных реформ на рост экономики РА” был прослушен с высоким интересом, и был удостоин положительных откликов и оценок. Нарек Кесоян сообщил также, что на конференции принимали участие представители вузов из более чем 10 стран Европы.