2012-2013 ուսումնական տարվա համար ՀՊՏՀ առկա վճարովի մագիստրատուրա է ընդունվել 444 դիմորդ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը՝ ավելացնելով, որ ընդունված դիմորդները երեկ օրվա ավարտին արդեն հրամանագրվել են վարձը վճարելու համար և մինչև հոկտեմբերի 10-ը պետք է վճարեն այն: Բոլոր նրանք, ովքեր մինչև նշված ժամկետը կկատարեն վճարումները, կհրամանագրվեն որպես մագիստրատներ և նրանց հետ կկնքվեն պայնամագրեր: Միքայել Թավադյանը հիշեցրեց, որ ուսման վարձը կարելի է փոխանցել «Արարատբանկ» ԲԲԸ-ի միջոցով, հաշվեհամարն է 1510002779480100:
Հիշեցնենք, 2012-2013 ուսումնական տարվա համար ՀՊՏՀ առկա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի ընդունելությունը կազմակերպվել է երկու փուլով: Ընդունելության շեմային քննությունները կազմակերպվել են օգոստոսի 30-ին` համապատասխան մասնագիտական ամբիոնների կողմից:

На очную платную магистратуру АГЭУ в 2012-2013 учебном году поступило 444 человек. Об этом отделу информации и связям с общественностью сообщил ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Михаил Тавадян добавив, что поступившие были зачислены и необходимо оплатить за обучение до 10 октября. Все те, кто вовремя до 10 октября оплатит за обучение будет зачислен в магистранты и с ними будут заключены конктракты. Михаил Тавадян напомнил, что плату за обучение можно оплатить через “Араратбанк”, на счет 1510002779480100.
Напомним, что прием на очную магистратуру 2012-2013 учебного года был организован в 2 этапа. Вступительные экзамены были организованы 30 августа, со стороны соответствующих кафедр.