ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի որոշմամբ լույս է տեսել Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Արցախի պետական համալսարանների նախաձեռնությամբ ս.թ. հունիսի 28-29-ը Ստեփանակերտում կայացած «Բարձրագույն կրթություն. հիմնախնդիրներ և հեռանկարներ» խորագրով աշխատաժողովի նյութերի ժողովածուն:
Ժողովածուն սկսվում է ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար Սլավիկ Ասրյանի, ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանի բացման խոսքով: Հաջորդիվ ՀՊՏՀ, ԵՊՀ, ԱրՊՀ, ՀՀ ՊԿԱ, ՃՇԱՀ և ՀԱԱՀ ռեկտորների՝ Կորյուն Աթոյանի, Արամ Սիմոնյանի, Մանուշ Մինասյանի, Արսեն Լոքյանի, Գագիկ Գալստյանի, Արշալույս Թարվերդյանի ներածական ելույթներն են, ինչպես նաև ըստ առանձին ուղղությունների ներկայացված զեկուցումները:
Ժողովածուում առանձին ներկայացված են զեկուցումներում և ելույթներում արված առաջարկություններ, որոնք կարող են օգտակար լինել բարձրագույն կրթության քաղաքականության համար:

Количество просмотров: 1338
Решением ученого совета АГЭУ вышел в свет сборник марериалов форума «Высшее образование, пробемы и перспективы», организованного 28-29 июня сего года в Степанакерте по совместной инициативе Армянского государственного экономического и Арцахского государственного университетов
Сборник начинается вступительным словом Министра образования, науки и спорта АР Славика Асряаа и Министра образования и науки РА Левона Мкртчяна. Далее – вступления ректоров АГЭУ, ЕГУ, АрГУ, АГУ РА, НУАСА и НАУА, Корюна Атояна, Арама Симоняна, Мануш Минасян, Арсена Локяа, Гагика Галстяна, Аршалуйса Тарвердяна, а также представленные доклады по отдельным направлениям