Առաջին կուրսեցիներին` ի գիտություն
Շեմելով բարձրագույն ուսումնական հաստատություն` երեկվա աշակերտները` այսօրվա նորաթուխ ուսանողները, դեռևս անտեղյակ են նոր կրթահամակարգում ուսումնական գործընթացի առանձնահատկություններին, կազմակերպական բազում խնդիրներին: Այս օրերին շատ հարցերի պատասխաններ առաջինցիները կստանան դեկաններից, փոխդեկաններից, դեկանատների աշխատակիցներից, դասախոսներից, կուրսերի ավագներից:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը նույնպես կօժանդակի այս խնդրի լուծմանը` նորակոչիկներին ուղղված հայտարարություններ, ծանուցումներ զետեզելով, որոնք կանխավ կհամաձայնեցվեն դեկանատների և ամբիոնների հետ:
Մեր ամբողջացրած տեղեկույթի համաձայն` այս պահին ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատի բոլոր առաջին կուրսեցիների համար (վճարովի համակարգում սովորող) հրատապ է ուսման վարձավճարների մուծումը, որի ժամկետները բավական սեղմ են:
Սիրելի ուսանողներ, վարձավճարները կարող եք փոխանցել «Արարատբանկ» ԲԲԸ-ի միջոցով, հաշվեհամարն է 1510002779480100: Պետք է նշեք ձեր անունը, ազգանունը, հայրանունը, ֆակուլտետը, մասնագիտությունը, կուրսը:
Դեկանատներից տեղեկացնում են, սիրելի ուսանողներ, որ վճարումները պետք է կատարել հնարավորինս շուտ, որպեսզի բուհի հետ ձեր փոխհարաբերությունները վավերացվեն ժամանակին, այսինքն` կնքվեն պայմանագրեր և կատարվի հրամանագրում: Դուք պետք է ուսման վարձավճարի կտրոնով ներկայանաք դեկանատ և դիմեք աշխատակիցներին: Վերջիններս կուղղորդեն ու կաջակցեն պայմանագրերի կնքման հարցում: Փաստաթղթավորման այս փուլն արագ և արդյունավետ կատարելն անչափ կարևոր է, քանի որ դրան պետք է հաջորդի ուսանողական տոմսերի, ստուգման գրքույկների ստացումը:
Սիրելի ուսանողներ, այս ամենից հետո միայն դուք կարող եք ձեռք բերել ընթերցողի տոմսեր և օգտվել գրադարանից: Գրադարանից օգտվելու կարգի մասին կծանուցենք հաջորդիվ:

Переходя порог высшего учебного заведения, вчерашние школьники - сегодняшние новоиспеченные студенты, пока еще не знакомы с особенностями учебного процесса в высших учебных заведениях, многими организационными вопросами. В эти дни ответы на многие вопросы, первокурсники могут получить у деканов, замдеканов, сотрудников деканата, преподавателей, старост курсов.
Отдел информации и связям с общественностью АГЭУ также будет способствовать в решении данного вопроса, размещая обьявления, информации для первокурсников, которые будут заранее согласованы с деканатами и кафедрами.
Согласно обобщенной информации, на данный момент, срочным для первокурсников очного, платного бакалавриата АГЭУ является вопрос платы за обучение, сроки которой являются довольно короткими.
Дорогие студенты, оплатить за обучение можете по средствам перевода через “Араратбанк” на счет 1510002779480100. Необходимо обозначить Ваше имя, фамилию, отчество, факультет, специальность, курс.
Из деканатов сообщают, что оплатить необходимо как можно скорее, для того, чтобы вовремя были заключены контракты между университетом и студентами. Вам необходимо квитанцию об оплате за обучение, представить в деканаты и обратиться к сотрудникам. Последние будут содействовать и оказывать вам помощь в вопросе заключения контракта. Данный этап подготовления документации довольно важен, поскольку, после него последует получение студенческих билетов и зачетных книжек.
Дорогие студенты, только после этого Вы можете получить читательские билеты и пользоваться библиотекой. После Вы будете ознакомлены с правилами пользования библиотекой.