Հարգելի ՀՊՏՀ–ականներ, ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի խորհրդի նախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Ստեփանակերտում պարգևատրվել է Մեսրոպ Մաշտոց շքանշանով։
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԺ պաշտոնական կայքից, սեպտեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած ՀՀ պատվիրակությունը ժամանել է Ստեփանակերտ` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության հռչակման 21-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով:
Նույն օրը ԼՂՀ նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հրամանագրով Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պարգևատրվել է Մեսրոպ Մաշտոց շքանշանով: Շնորհավորելով ներկաներին և շնորհակալություն հայտնելով ԼՂՀ պետական բարձր պարգևին արժանանալու համար` Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ որպես Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի նախագահ, այսուհետ ևս պատրաստ է իր բոլոր ջանքերն ուղղել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության միջազգային ճանաչմանը և նրա հզորացմանը:
Մենք հպարտությամբ ենք արձանագրում այս փաստը և ջերմորեն շնորհավորում մեր բուհի խորհրդի նախագահին՝ Մեսրոպ Մաշտոց շքանշանով պարգևատրվելու կապակցությամբ։

Количество просмотров: 871
Дорогие АГЭУ-евцы, с радостью сообщаем, что председатель совета Армянского государственного экономического университета, председатель Национального Собрания РА Овик Абраамян в Степанакерте, был награжден орденом “Месроп Маштоц”.
Как сообщают из официального сайта НС РА, 1 сентября делегация, возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном, прибыла в Степанакерт для участия в торжествах по случаю 21-й годовщины провозглашения независимости Нагорно- Карабахской Республики .
В тот же день в резиденции Президента НКР состоялась торжественная церемония награждения. По указу Президента НКР Б.Саакяна за заслуги перед Республикой Арцах Председатель НС РА О.Абраамян был награжден орденом “Месроп Маштоц”. Поздравив присутствующих и поблагодарив за высокую государственную награду НКР, спикер парламента Армении отметил, что как Председатель НС РА и впредь приложит все усилия для международного признания НКР и ее укрепления.
После торжественной церемонии награждения в резиденции Президента НКР на степанакертской площади Возрождения Председатель НС РА и члены делегации приняли участие в праздничном концерте, организованном в честь 21-й годовщины провозглашения независимости НКР.
Мы с гордостью отмечаем этот факт и сердечно поздравляю председателя совета АГЭУ, с награждением орденом “Месроп Маштоц”.