Այսօր ՀՊՏՀ-ում մեկնարկեցին առկա վճարովի ուսուցմամբ մագիստրատուրայի ընդունելութան շեմային քննությունները: Բուհի 37 մասնագիտություններով և մասնագիտացումներով դիմած դիմորդները բանավոր քննակարգով քննություն կհանձնեն մասնագիտական ամբիոնների կողմից ձևավորված հանձնաժողովներին: ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարի տեղեկացմամբ` ընդունելության շեմային քննությունների ավարտից հետո կամփոփվեն արդյունքները և կհրապարակվեն առկա վճարովի մագիստրատուրա ընդունվածների անունները:
Հիշեցնենք, որ 2012-2013 ուսումնական տարվա համար ՀՊՏՀ առկա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի ընդունելությունը կազմակերպվել է երկու փուլով: Երկրորդ փուլը` առկա վճարովի մագիստրատուրայի դիմորդների հայտագրումը սկսվել է հունիսի 15-ից և ավարտվել օգոստոսի 26-ին: Առկա վճարովի մագիստատուրայի մասնագիտություններին և մասնագիտացումներին հատկացված 340 տեղի համար բուհ է դիմել 663 դիմորդ:

Сегодня в АГЭУ начались вступительные экзамены на очную платную магистратуру АГЭУ. По 37 специальностям и специализациям будут сданы экзамены усно, комиссиями, созданными специализированными кафедрами. По сообщению ответственного секретаря приемной комиссии АГЭУ, по завершении вступительных экзаменов будут подведены результаты и опубликованы имена поступивших.
Напомним, что для 2012-2013 учебного года вступительные экзамены очной платной магистратуры будут организованы в 2 этапа. Второй этап, начался 15 июня и завершился 26 августа. На 37специальностей и специализаций предоставлено 340 мест, на которые обратились 663 человек.