Հայտնի են ՀՊՏՀ անվճար մագիստրատուրա ընդունված դիմորդների անունները
2019-2020 ուսումնական տարվա ՀՊՏՀ առկա ուսուցման մագիստրատուրայի ընդունելության անվճար ուսուցման մրցույթի արդյուքներն ամփոփվել են: ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը հրապարակման է ներկայացրել անվճար հիմունքներով առկա մագիստրատուրայի 1-ին կուրս ընդունվածների ցուցակը, այդ թվում՝ ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի մրցույթի արդյունքները:...
ՀՊՏՀ-ում այսօր մեկնարկեցին առկա վճարովի մագիստրատուրայի ընդունելության շեմային քննությունները
Այսօր ՀՊՏՀ-ում մեկնարկեցին առկա վճարովի ուսուցմամբ մագիստրատուրայի ընդունելութան շեմային քննությունները: Բուհի 37 մասնագիտություններով և մասնագիտացումներով դիմած դիմորդները բանավոր քննակարգով քննություն կհանձնեն մասնագիտական ամբիոնների կողմից ձևավորված հանձնաժողովներին: ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու...
ՀՊՏՀ առկա վճարովի ուսուցմամբ մագիստրատուրայի ընդունելությունը շարունակվում է
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը շարունակում է առկա վճարովի ուսուցմամբ մագիստրատուրայի ընդունելությունը: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը տեղեկացրեց, որ մագիստրատուրա ընդունվելու համար այս փուլում դիմում են ՀՊՏՀ, մյուս պետական բուհերի,...
ՀՊՏՀ բակալավրիատի 164 շրջանավարտներ դարձան մագիստրանտներ
Ավարտվել է 2012-2013 ուսումնական տարվա ՀՊՏՀ մագիստրատուրայի ընդունելության առաջին փուլը: ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանի տեղեկացմամբ` մագիստրատուրայի 31 մասնագիտություններով և մասնագիտացումներով առկա (անվճար) ուսուցմամբ մագիստրատուրա են ընդունվել ՀՊՏՀ բակալավրիատի 164 շրջանավարտներ,...

В АГЭУ начались вступительные экзамены на очную платную магистратуру
Сегодня в АГЭУ начались вступительные экзамены на очную платную магистратуру АГЭУ. По 37 специальностям и специализациям будут сданы экзамены усно, комиссиями, созданными специализированными кафедрами. По сообщению ответственного секретаря приемной комиссии АГЭУ, по завершении вступительных экзаменов будут подведены...
Продолжается прием документов на очную платную магистратуру АГЭУ
Приемная комиссия АГЭУ продолжает прием на очную (платную) магистратуру. Ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Микаэл Тавадян сообщил отделу информации и связей с общественностью АГЭУ, что на данном этапе приема в магистратуру документы подают выпускники бакалавриата АГЭУ, других государственных, а ткже...
164 выпускника бакалавриата стали студентами магистратуры АГЭУ
Завершен первый этап приема в магистратуру на 2012-2013 уч.год. Ответственный секретарь приемной комиссии Микаэл Тавадян сообщил, что на очную магистратуру по 31 специальности и специализации поступило 164 выпускника бакалавриата АГЭУ, из которых 23 с правом отсрочки. Напомним втророй этап приема в магистратуру...