«Պարզապես պետք է աշխատել». հարցազրույց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի հետ
«Կրթություն» շաբաթաթերթի այսօրվա համարի (29.08.2012թ) «Նկարագիր» խորագրի ներքո «Պարզապես պետք է աշխատել» վերնագրով տպագրվել է ընդարձակ հարցազրույց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր, ճանաչված գիտնական մանկավարժ Կորյուն Աթոյանի հետ: Հարցազրույցի առաջաբանում հեղինակը` Գագիկ Լուսաբերը, նշում է, որ փորձել է ներկայացնել ոչ միայն և ոչ այնքան բուհի նորագույն հաջողությունները և բուհի ղեկավարին` որպես գիտնականի, մանկավարժի, այլ մի պարզ հայ մարդու և անհատականության:
Հարցազրույցում ՀՊՏՀ ռեկտորն անդրադառնում է անցյալի հուշերին, իր սիրելի ծննդավայրին՝ Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքին, մանկության ու պատանեկության օրերին, դպրոցական տարիների նախասիրություններին: ՀՊՏՀ ղեկավարը, առանձնակի սիրով ու հպարտությամբ է պատմում իր հայրական ընտանիքի մասին, որտեղ կարևորվել է սերն ու հարգանքը միմյանց հանդեպ, արժևորվել կրթությունն ու գիտելիքը: Հենց այստեղ` բնության հրաշագեղ գրկում, ընտանեկան ջերմ ու մտերմիկ մթնոլորտում էլ ձևավորվել է ապագա մարդն ու անհատականությունը, գիտնականն ու մանկավարժը: Կորյուն Աթոյանն անսահման ջերմությամբ է հիշում նաև իր կյանքում անչափ թանկ ու սիրելի ուսանողական տարիները, սիրելի ուսուցիչներին և դասախոսներին, ուսանողական ընկերներին:

“Просто нужно работать” интервью ректора АГЭУ Корюна Атояна
В сегодняшнем номере еженедельника “Образование” (29.08.2012г.), можете найти интервью ректора Армянского ггосударственного экономического университета доктора экономики, профессора, известного педагога ученого Корюна Атояна под названием “Просто нужно работать”. В предисловии статьи автор Гагик Лусабер отмечает, что попытался представить не только как ректора университета, известного ученого, педагога, а просто армянина, индивидума.
В беседе ректор обращается к воспоминаниям о прошлом, о месте своего рождения городе Берд Тавушского района, о днях детства и юношества, о предпочтениях школьных лет.  Руководитель АГЭУ с необычайной любовью и гордостью рассказывает о своей семье, где приоритетами были любовь и уважение друг к другу, и особая роль уделялась образованию и знаниям. Именно здесь среди прекрасной природы,  в теплой семейной атмосфере сформировалась будущая личность и индивидуальность, ученый и педагог. Корюн Атоян с необычной теплотой вспоминает свои студенческие годы, дорогих преподавателей и учителей, студенческих товарищей.
В интервью вы также можете ознакомиться с трудовой биографией ректора АГЭУ, с его деятельностью на должности ректора и подходах. С полной версией интервью можете ознакомиться из сегодняшнего номера газеты “Образование” министерства образования и науки РА, а электронной версией- на сайте министерства образования и науки РА. После чего интервью ректора будет доступно и на сайте АГЭУ в подразделе “Интервью ректора”.