ՀՊՏՀ Գյուրմու մասնաճյուղում բարեփոխումներ են իրականացվում
ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի ղեկավարությունը, առաջնորդվելով ՀՊՏՀ որդեգրած «Մենք փոխվում ենք» կարգախոսով, իրականացնում է բարեփոխումներ, փորձում կրթությունը համապատասխանացնել ժամանակի պահանջներին: 2012-2013 ուսումնական տարվա սկզբից մասնաճյուղի ուսանողները ուսումնագիտական ընթացիկ նորությունների, տնտեսագիտական արդի հիմնախնդիրներին առնչվող դիտարկումների, կրթական համակարգում տեղ գտած փոփոխությունների, մարզական, մշակութային և այլ միջոցառումների մասին համառոտ լրատվություն կարող են ստանալ մասնաճյուղում տեղադրված երկու հեռուստաէկրաններից: Այս մասին մեզ հայտնեց ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի տնօրեն Սամսոն Դավոյանը:
Գյումրու մասնաճյուղի տնօրեն Սամսոն Դավոյանը նաև տեղեկացրեց, որ սկսվել են Գյումրու մասնաճյուղի մուտքի և ելքի անցաթղթերի ստուգման էլեկտրոնային համակարգի ներդրման աշխատանքները: «Մասնաճյուղում անցաթղթերի ստուգման էլեկտրոնային համակարգի ներդրումը ոչ միայն կբարձրացնի աշխատանքային կարգապահությունն ու պատասխանատվությունն գործի հանդեպ, այլև կարգելի ոչ ցանկալի այցելուների մուտքը բուհ, կապահովի անվտանգությունը», - կարևորելով այս համակարգի ներդրումը` մեզ հետ զրույցում ասաց ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի տնօրենը:

В Гюмрийском филиале АГЭУ осущестляются реформы
Руководство Гюмрийского филила АГЭУ, руководствуясь призывом “Мы меняемся”, осуществляет реформы, пытается привестиобразование в соотвтствие с требованиями времени. С начала 2012-2013 учебного года студенты филиала могут получить культурную, спортивную информацию, ознакомиться с новостями из двух телеэкранов, размещенных в филиале. Об этом завил директор Гюмрийского филиала АГЭУ Самсон Давоян.
Директор филиала Самсон Давоян сообщил также, что начаты работы по устройству электронной системы проверки документов при входе и выходе из здания. “Установка электронной системы проверки документов, будет способствовать не только поднятию уровня ответственности к работе, а и предотвратит вход нежелательных посетителей в вуз, обеспечивая безопасность”-в беседе с нами заявил директор Гюмрийского филиала.