Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանը, գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Տիգրան Մնացականյանը, արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Պարույր Ջանգուլյանը և «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Գրիգորյանը մայիսի 2-ին այցելել են Շիրակի մարզ: Նրանք նախ այցելել...
ՀՊՏՀ Գյուրմու մասնաճյուղում բարեփոխումներ են իրականացվում
ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի ղեկավարությունը, առաջնորդվելով ՀՊՏՀ որդեգրած «Մենք փոխվում ենք» կարգախոսով, իրականացնում է բարեփոխումներ, փորձում կրթությունը համապատասխանացնել ժամանակի պահանջներին: 2012-2013 ուսումնական տարվա սկզբից մասնաճյուղի ուսանողները ուսումնագիտական ընթացիկ նորությունների, տնտեսագիտական արդի հիմնախնդիրներին առնչվող դիտարկումների, կրթական համակարգում տեղ գտած փոփոխությունների, մարզական, մշակութային և այլ միջոցառումների մասին համառոտ լրատվություն կարող են ստանալ մասնաճյուղում տեղադրված...
ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղը այս տարի գրանցել է առաջին կուրս ընդունվածների ամենաբարձր ցուցանիշը
2012-2013 ուսումնական տարում ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի 5 մասնագիտությունների գծով` հաշվապահական հաշվառումն ըստ ճյուղերի, ֆինանսներ, միջազգային տնտեսական հարաբերություններ, կառավարում, կոմերցիա` այդ թվում բիզնեսի կազմակերպում, բուհ է ընդունվել 170 դիմորդ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի...

В Гюмрийском филиале АГЭУ осущестляются реформы
Руководство Гюмрийского филила АГЭУ, руководствуясь призывом “Мы меняемся”, осуществляет реформы, пытается привестиобразование в соотвтствие с требованиями времени. С начала 2012-2013 учебного года студенты филиала могут получить культурную, спортивную информацию, ознакомиться с новостями из двух телеэкранов, размещенных в филиале. Об этом завил директор Гюмрийского филиала АГЭУ Самсон Давоян. Директор филиала Самсон Давоян сообщил также, что начаты работы по устройству электронной системы проверки...
В Гюмрийский филиал в 2012-2013 учебном году по 5 специальностям вуза- бухгалтерский учет и аудит, финансы, МЭО, коммерция, в том числе организация бизнеса, в вуз поступило 170 абитуриентов. Об этом отделу информации и связям с общественностью АГЭУ проинформировал директор филиала Самсон Давоян отметив, что...