Ե՞րբ են սկսվելու առկա բակալավրիատի դասերը. պարզաբանում
ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսի սիրելի ուսանողնե’ր, ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց, որ բուհի բոլոր ֆակուլտետներում 2012-2013 ուսումնական տարվա առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսերի դասերի անցկացման ժամը պայմանավորված է ֆակուլտետներում առկա լսարանային ֆոնդի հնարավորություններով: Ուստի ուսումնական գործընթացն արդյունավետ կազմակերպելու և դասերի խափանումը բացառելու համար որոշվել է հինգ ֆակուլտետներում (ֆինանսական, տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման, ինֆորմատիկայի և վիճակագրության, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի) առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսերի դասերը սկսել ժամը 14.05-ին։ Բացառություն է միայն կառավարման ֆակուլտետը, որտեղ առկա բակալավրիատի 4–րդ կուրսերի ուսանողների դասերը կսկսվեն ժամը 9. 30-ին:
Ինչ վերաբերում է ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատի 1-3-րդ կուրսերի դասապրոցեսին, ապա այն, ինչպես միշտ, կմեկնարկի ժամը 9.30-ին:

Дорогие студенты 4 курса очного бакалавриата АГЭУ! Проректор по учебно-организационным работам АГЭУ Мирдат Арутюнян сообщил отделу информации и связям с общественностью, что часы занятий  4 курса очного бакалавриата на всех факультетах вузасвязаны с аудиторными возможностями факультетов. Поэтому, для организации результативного учебного процесса было принато решение на 5 факультетах вуза (финансовом, экономического регулирования и МЭО, маркетинга и организации бизнеса, информатики и статистики, бухгалтерского учета и аудита)занятия 4 курса очного бакалавриата организовать 14.05. Исключение составляет лишь факультет управления, где занятия 4 курса очного бакалавриата начнутся в 9.30.
Что касается учебного процесса 1-3 курсов очного бакалавриата АГЭУ, то как всегда занятия будут начаты в 9.30.