ՀՊՏՀ-ում երեկ ավարտվել է 2017-2018 ուսումնական տարվա հեռակա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի համար ընդունելությունը:
Մեզ հետ զրույցում ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Վադիմ Գրիգորյանը ներկայացրեց դիմորդների ընդհանուր թիվը: Այսպես, հեռակա բակալավրիատի համար հայտագրվել է 230, մագիստրատուրայի համար՝ 245 դիմորդ:
Եղեգնաձորի մասնաճյուղն ունի 49, Գյումրու մասնաճյուղը՝ 24 դիմորդ:
«Ընդունող հանձնաժողովն այժմ զբաղված է քննությունների կազմակերպման հարցերով. սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 16-ն ընկած ժամանակահատվածում տեղի կունենան մագիստրատուրայի շեմային հարցազրույցներն ու բակալավրիատի ընդունելության քննությունները («Հայոց լեզու և գրականություն», «Մաթեմատիկա», «Օտար լեզու»): Մեր հանձնաժողովի աշխատանքը կամփոփվի նոյեմբերի 1-ին»,-ասաց պատասխանատու քարտուղարը:
Մագիստրատուրայի դիմորդներին հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 29-ին, ժամը 14.00-ին ՀՊՏՀ-ում կայանալու են շեմային քննությունները (հարցազրույցները):
Բակալավրիատի դիմորդները (այդ թվում՝ Գյումրու և Եղեգնաձորի մասնաճյուղերի) իրենց քննությունների ժամանակացույցին կարող են ծանոթանալ ընդունող հանձնաժողովի տրամադրած աղյուսակում:

Вчера в АГЭУ завершился прием в бакалавриат и магистратуру заочной формы обучения.
В беседе с нами ответственный секретарь приемной комиссии Вадим Григорян представил общеее количество абитуриентов. Для обучения на заочном бакалавриате заявили 230, в магистратуре -245 абитуриентов.
«Приемная комиссия сейчас занята вопросами организации экзаменов: с 29 сентября по 16 октября пройдут пороговые собеседования для поступления в магистратуру и вступительные испытания абитуриентов бакалавриата («Армянский язык и литература», «Математика», «Иностранный язык»). Итоги работы нашей комиссии будут подведены 1 ноярбя», - сказал ответственный секретарь.
Абитуриентам магистратуры напомним, что 29 сентября в 14:00 в АГЭУ пройдут пороговые испытания (собеседования)
Абитуриенты бакалавриата (в том числе Гюмрийского и Егегнадзорского филиалов) могут ознакомться с графиком экзаменов в предоставленной приемной комиссией таблице,.