ՀՊՏՀ-ում հունիսի 8-ից սկսված առկա և հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի, առկա և հեռակա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի ամփոփիչ քննաշրջանն այսօր կավարտվի: Տեղեկացնենք, որ հունիսի 25-ին վերը նշված ուսուցման ձևերից ամփոփիչ քննաշրջանը հասցրել էին ավարտել առկա ուսուցմամբ բակալավրիատի, առկա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի, հեռակա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի ուսանողները, իսկ հունիսի 26-ին և 27-ին քննությունները շարունակվեցին հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատում: Այսօր`քննաշրջանի վերջին օրը, հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատում անցկացվում է 20 քննություն, որով էլ կավարտվի ամփոփիչ քննաշրջանը:
«Այսօր ամփոփիչ քննաշրջանի վերջին օրն է, և վստահաբար կարող եմ ասել, որ քննաշրջանին նախորդած և ընթացքում կատարված կազմակերպական աշխատանքների շնորհիվ ամփոփիչ քննաշրջանն ընթացավ բնականոն հունով, առանց միջադեպերի: Ժամանակին լուծվեցին ծագած բոլոր հարցերն ու խնդիրները: Քննասենյակներ կատարած մեր շրջայցերի ընթացքում նկատեցինք, որ քննություն հանձնող ուսանողների համար ստեղծված են բարենպաստ պայմաններ. նրանք հանգիստ, առանց լարվածության կարողանում են դրսևորել իրենց գիտելիքները»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը և հավելեց, որ ամփոփիչ քննաշրջանի ավարտից հետո արդյունքները կամփոփվեն և կներկայացվեն հուլիսի 3-ին կայանալիք ՀՊՏՀ գիտխորհրդի նիստում: Պրոռեկտորի խոսքով` կընդունվեն համապատասխան որոշումներ` նկատված թերությունները վերացնելու, քննական գործընթացն էլ ավելի արդիականացնելու ուղղությամբ: Միհրդատ Հարությունյանը, տեղեկացնելով, որ հուլիսի 2-11-ը լուծարքային շրջան է, հայտնեց` քանի որ հուլիսի 6-ը ոչ աշխատանքային է, այդ օրվա բոլոր քննությունները կանցկացվեն հուլիսի 11-ին:
Հիշեցնենք` ամփոփիչ քննաշրջանը անցկացվել է հունիսի 8-27-ը ընկած ժամանակահատվածում: Այդ ընթացքում քննություններ են հանձնել ՀՊՏՀ ուսուցման բոլոր ձևերի` առկա և հեռակա բակալավրիատի, առկա և հեռակա մագիստրատուրայի ուսանողները` համակարգչային թեստային, թեստային և գրավոր եղանակով: Բոլոր քննասենյակներում, համալսարանի համակարգչային 5 սրահներում և համակարգիչներով համալրված ընթերցասրահում քննություններն անցել են հագեցած ժամանակացույցով, կազմակերպված ու անխափան:

Сегодня в АГЭУ будет завершена экзаменационная сессия на очном и заочном бакалавриате, очной и заочной магистратуре, начавшаяся 8 июня. Сообщаем, что 25 июня уже была завершена экзаменационная сессия на очном бакалавриате, очной магистратуре, и заочной магистратуре, а 26, 27 июня были продолжены на заочном бакалавриате. Сегодня, последний день экзаменационной сессии, на заочном бакалавриате будет проведено 20 экзаменов, чем и будет завершена экзаменационная сессия.
“Сегодня последний день экзаменационной сессии, и с уверенностью могу сказать, что благодаря подготовительным работам, предшествующим экзаменационную сессию, сессия прошла своим путем, без происшествий. Вовремя были решены возникшие задачи и проблемы. Во время посещений экзаменационных аудиторий, мы заметили, что созданы все условия для того, чтобы студенты спокойно имели возможность проявить свои знания” –отделу информации и связей с общественностью заявил проректор по учебно-организационным работам Мирдат Арутюнян и добавил, что результаты экзаменационной сессии будут обобщены и представлены на ученом совете АГЭУ, которое состоится 3 июля. По словам проректора,будут приняты соответствующие решения, для устранения недостатков, и для большей результативности процесса. Мирдат Арутюнян проинформировав, что со 2-11 июля период сдачи ликвидов, сообщил, что поскольку 6 июля не рабочий день, то все экзамены, запланированные в этот день будут проведены 11 июля.
Напомним, что экзаменационная сессия проводиться с 8-27 июня. В этот период экзамены сдают все формы обучения АГЭУ, студенты очного и заочного бакалавриата, очной и заочной магистратуры через компьютерное тестирование, тестирование и письменно. Во всех экзаменационных аудиториях, в 5 компьютерных аудиториях и читальном зале, оснащенном компьютерами, экзамены прошли по насыщенному графику и без чрезвычайных происшествий.