ՀՊՏՀ-ում ընթանում է բուռն քննաշրջան. շրջայց ֆակուլտետներով
Հունիսի 10-ին մեր բուհում սկսվել է ամփոփիչ քննաշրջանը: Այսօր ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակիցները շրջայց կատարեցին համալսարանի մի քանի ֆակուլտետներով: Ինչպես տեղեկացանք դեկաններից`այս օրերին ֆակուլտետներում բուռն քննաշրջան է կրթական բոլոր ձևերում / առկա, հեռակա, բակալավրիատ,...
Այսօրվանից սկսվեց ամփոփիչ քննաշրջանը
Ամանորյա և Սուրբ ծննդյան տոների պարգևած տրամադրությունն արդեն անցյալում է, և ուսանողների համար սկսվում է անչափ պատասխանատու ու կարևորագույն մի փուլ. այսօրվանից ՀՊՏՀ-ում մեկնարկում է ամփոփիչ քննաշրջանը: ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը լրատվության և հասարակայնության...
Սեպտեմբերի 10-ին կմեկնարկի լուծարքային շրջանը
Սեպտեմբերի 10-ին ՀՊՏՀ-ում կմեկնարկի երկրորդ լուծարքային շրջանը: Քննություններ կհանձնեն ամփոփիչ քննաշրջանի և առաջին լուծարքի ընթացքում «անբավարար» գնահատականներ ստացած և չներկայացած ուսանողները: Ուսուցման բոլոր ձևերում (առկա և հեռակա բակալավրիատ, առկա և հեռակա մագիստրատուրա) անհաջողություններ գրանցած ուսանողները կվերահանձնեն քննությունները` համակարգչային թեստային, թեստային և գրավոր եղանակով: Լուծարքային շրջանը կավարտվի սեպտեմբերի 17-ին: Քննությունների ժամանակացույցը փակցված է ֆակուլտետներում: Նշեք...
Հունիսի 8–ին կսկսվի ամփոփիչ քննաշրջանը
Հունիսի 8-ին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում կսկսվի ամփոփիչ քննաշրջանը (հունիսի 11–ից համակարգչային քննությունները)։ Ամփոփիչ քննաշրջանն անցկացնելու համար նախապատրաստական բոլոր աշխատանքները կատարվել են, ամփոփաթերթերն էլ պատրաստ են։ Այս մասին հայտարարվեց այսօր կայացած ռեկտորատի նիստումՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական...
Սեպտեմբերից ամփոփիչ քննաշրջանի ընթացքում դասեր չեն կազմակերպվի
ՀՊՏՀ գիտխորհրդի որոշմամբ` 2012-2013 ուսումնական տարվա սկզբից 20–շաբաթյա ուսումնական կիսամյակը կկազմակերպվի 17+3 շաբաթներով` առանձնացնելով ամփոփիչ քննաշրջանը: Այսպիսով` ամփոփիչ քննաշրջանում դասեր չեն կազմակերպվի և ուսանողները հնարավորություն կունենան լրջորեն և պատասխանատվությամբ պատրաստվելու յուրաքանչյուր քննությանը:...

В АГЭУ проходит бурная сессия: обход по факультетам
10-го  июня  в  нашем  вузе  началась  обобщающая  сессия.   Сегодня  работники  отдела  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ    обошли  несколько  факультетов  университета. как  узнали  от  деканов, в  эти  дни  на  факультетах  бурная  сессия  по  всем  видам  обучения / стационарный, заочный, бакалавриат,...
С сегодняшнего дня начались обобщающие экзамены
Новогоднее и рождественское настроение уже позади, и для студентов начинается ответственный и важнейший период: с сегодняшнего дня в АГЭУ начинаются обобщающие экзамены. Проректор по учебноорганизационным вопросам АГЭУ Мирдат Арутюнян в беседе с отделом информации и связей с общественностью сообщил, что в сессии...
10 сентября в АГЭУ начнется период ликвидов
10 сентября в АГЭУ начнется второй период ликвидов. Экзамены будут сдавать студенты, получившие оценку ”неудовлетворительно” во время экзаменационной сессии и первого ликвида и студенты, не явившиеся на экзамен. Студенты всех форм обучения (очный и заочный бакалавриат, очная и заочная магистратура), зарегистрировавшие неудачи пересдадут экзамен –компьютерным тестированием, тестированием и письменным способом. Период ликвидов будет завершен 17 сентября. График пересдач вывешен на факультетах. Отметим...
8 июня в Армянском государственном экономическом университете начнется экзаменационная сессия
8 июня в Армянском государственном экономическом университете начнется экзаменационная сессия (с 11 июня компьютерные экзамены). Все подготовительные работы для проведения экзаменационной сессии проведены, ведомости готовы. Об этом было обьявлено на сегодняшнем заседании ректората.  Проректор по учебно-методическим...
Проректор АГЭУ по учебнометодическим работам  Паруйр Калантарян сообщил отделу информации и связям с общественностью, что по решению ученого совета АГЭУ с начала учебного года 20 недельный учебный семестр будет организован 17+3 недели, отделив экзаменационную сессию. Таким образом, во время экзаменационной сессии...