ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի դեկանի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Միքայել Թավադյանը
ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի N 217 լսարանում այսօր տեղի ունեցավ կառավարման ֆակուլտետի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ ներկայացվեց ֆակուլտետի նոր դեկանի պաշտոնակատարը։
«Հարգելի գործընկերներ, նախքան նիստի աշխատանքներն սկսելը` ուզում եմ ուրախալի լուր հայտնել: ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի հրամանով մեր ֆակուլտետի դեկանի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել տնտեսագիտության տեսություն ամբիոնի դոցենտ Միքայել Թավադյանը»,- հայտարարեց ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի փոխդեկան Սամվել Գրիգորյանը` շնորհավորելով Միքայել Թավադյանին և հավաստիացնելով, որ ֆակուլտետի ողջ կազմը պատրաստ է կանգնել նրա կողքին, օգնել ու աջակցել ցանկացած հարցում:
Ֆակուլտետի դեկանի ժամանակավոր պաշտոնակատարը, ֆակուլտետի խորհրդի անդամներին շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, վստահեցրեց, որ կառավարման ֆակուլտետում կշարունակվեն լավագույն ավանդույթները և ամեն ինչ կարվի, որպեսզի գրանցված հաջողություններին ավելանան նորերը:
Ֆակուլտետի խորհրդի նիստում քննարկվող հարցերը վերաբերում էին 2011-2012 ուսումնական տարվա ամբիոնային, ինչպես նաև ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովների նախագահների հաշվետվություններին, 2011-2012 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի ամփոփիչ քննաշրջանի նախնական արդյունքներին: Նիստում հաստատվեցին նաև առկա բակալավրիատի երրորդ կուրսերի ուսումնական պրակտիկայի ծրագրերը, կարևորվեցին ուսումնական պրակտիկայի կազմակերպական հարցերը:
Կառավարման ֆակուլտետի խորհրդի նիստում քննարկվեցին ընթացիկ այլ հարցեր ևս:
Հիշեցնենք` Կառավարման ֆակուլտետի նախկին դեկան, տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ Էդգար Ղազարյանը նշանակվել է ՀՀ Վայոց ձորի մարզպետի պաշտոնում:

Сегодня в аудитории 217 факультета управления состоялось заседание совета управления, на котором был представлен новый исполняющий обязанности декана .
“Уважаемые коллеги, перед началом заседания, хочу сообщить приятную новость. Приказом ректора АГЭУ Корюна Атояна исполняющим обязанности декана факультета назначен доцент кафедры экономической теории Микаэл Тавадян”- сообщил замдекан факультета управления АГЭУ Самвел Григорян, поздравляя Микаэла Тавадяна и заверив, что весь состав факультета стоит рядом с ним и готов поддерживать его во всех начинаниях и во всех вопросах.
Исполняющий обязанности декана факультета поблагодарив за поздравления и теплый прием членов совета, заверил, чтона факультете будут продолжены лучшие традиции и будет сделано все, чтоб к зарегистрированным удачам были добавлены новые. Вопросы, обсуждаемые на совете факультета касались отчетов председателей аттестационных комиссий кафедр, предсварительных результатов экзаменационной сессии второго семестра 2011-2012 уч.года. На заседании были утверждены программы учебной практики3 курса очного бакалавриата, были затронуты организационные вопросы учебной практики. На заседании были обсуждены и другие вопросы.
Напомним, что бывший декан факультета управления, кандидат экономики, доцент Эдгар Казарян назначен губернатором области Вайоц Дзор.