ՀՊՏՀ-ում շարունակվում է հունիսի 8-ից մեկնարկած ամփոփիչ քննաշրջանը: Քննություններ են հանձնում ՀՊՏՀ ուսուցման բոլոր ձևերի` առկա և հեռակա բակալավրիատի, առկա և հեռակա մագիստրատուրայի ուսանողները` համակարգչային թեստային, թեստային և գրավոր եղանակով: Ինչպես մեզ հետ զրույցում նշեց ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը, այս օրերին բոլոր քննասենյակներում, համալսարանի համակարգչային 5 սրահներում և համակարգիչներով համալրված ընթերցասրահում քննություններն անցնել են հագեցած ժամանակացույցով, կազմակերպված ու անխափան:
Պրոռեկտորի տեղեկացմամբ` այսօր ևս քննական եռուն օր է. քննասենյակներն օրվա բոլոր ժամերին կրկին կլցվեն ուսանողներով: Առկա ուսուցմամբ բակալավրիատում կանցկացվեն 60, հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատում` 27, առկա ուսուցմամբ մագիստրատուրայում` 27, հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայում` 27 քննություններ: Պրոռեկտորը հավելեց նաև, որ ամփոփիչ քննաշրջանի վերջին երկու օրերի ընթացքում քննություններ կհանձնեն միայն հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի ուսանողները. հունիսի 26-ին կկազմակերպվեն 5, հունիսի 27-ին` 20 քննություններ:

Количество просмотров: 872
В АГЭУ продолжается экзаменационная сессия, начавшаяся 8 июня. Экзамены сдают на всех формах обучения – студенты очного и заочного бакалавриата, очной и заочной магистратуры – компьютерные тестирования, тестирования и письменные.
Как сообщил проректор по учебно-организационным работам Мирдат Арутюнян, в эти дни во всех экзаменационных аудиториях, в 5 компьютерных аудиториях и читальном зале, оснащенном компьютерной техникой, экзамены протекали в насыщенном графике, организованно.
По сообщению проректора, сегодня также очередной экзаменационный день, аудитории будут полны студентами. На очном бакалавриате пройдут 60, заочном бакалавриате-27, очной магистратуре 27, заочной магистратуре 27 экзаменов.
Проректор добавил также, что в последние 2 дня экзамены будут организованы лишь на заочном бакалавриате, 26 июня будет организовано 5, 27 июня 20 экзаменов.