ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովն այսօր ժամը 18. 00-ին ավարտել է առկա ուսուցմամբ բակալավրիատի դիմում-հայտերի ընդունումը: Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարի տեղակալ Մերի Բադալյանը` ՀՊՏՀ դիմորդների թիվն արդեն հատել է 2500-ի սահմանը:
Այսօր սկսվել է ՀՊՏՀ առկա ուսուցմամբ (անվճար և վճարովի) մագիստրոսի կրթական ծրագրով 2012-2013 ուստարվա դիմորդների դիմում-հայտերի ընդունումը (դիմում են ՀՊՏՀ բակալավրիատի 2011-2012 ուստարվա շրջանավարտները): Մերի Բադալյանի տեղեկացմամբ` առաջին օրվա ընթացքում ժամը 17.30-ի տվյալներով ընդունվել է 89 դիմում-հայտ:
Հարկ ենք համարում բոլոր դիմորդներին մեկ անգամ ևս հիշեցնել, որ մագիստրատուրայի այս փուլի դիմում-հայտերի ընդունման վերջին օրը հունիսի 7-ն է, իսկ ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովն աշխատելու է նաև առաջիկա շաբաթ և կիրակի օրը` հունիսի 2-ին և 3-ին:

Сегодня в 18.00 приемная комиссия АГЭУ завершила прием заявок на поступление на очный бакалавриат. Как сообщилаотделу информации и связей с общественностьюзаместитель ответственного секретаря приемной комиссии АГЭУ Мери Бадалян- число абитуриентов перешло границу 2500.
Сегодня в АГЭУ начался прием документов  на очную магистратуру 2012-2013 уч.года (подают документы выпускники бакалавриата 2012-2013 уч.года). По сообщению Мери Бадалян на первый день к 17.30 уже подано 89 заявок.
Хотим еще раз напомнить всем подающим документы на магистратуру, что последний срок для этого этапа 7 июня, а приемная комиссия АГЭУ будет работать в субботу и воскресенье - 2 и 3 июня.