Դիտումների քանակ՝ 954
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնում վերապատրաստված հանրապետության գրեթե բոլոր գերատեսչությունների  բարձրագույն և գլխավոր մասնագետների  հավաստագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողություն:
«Ողջունելի է, որ դուք շարունակական կրթության համակարգում խորացնում ենք ձեր գիտելիքները: Այսօրվա  սոցիալ-տնտեսական խնդիրները լուծելու, հոգսերը հոգալու համար գիտելիքներ են պետք: Պետք է կարողանանք յուրացնել նոր, պահանջված գիտելիքները և ժամանակին հրաժարվել արժեք չունեցողներից: Մենք պետք է կարողանանք ընդառաջ գնալ բոլոր փոփոխություններին` շարունակաբար սովորելով և խորացնելով մեր գիտելիքները»,- շնորհավորելով մասնակիցներին դասընթացներն ավարտելու և հավաստագրեր ստանալու կապակցությամբ` ասաց ՀՊՏՀ արտաքին կապերի և գիտության գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը: Նա ՀՀ գերատեսչությունների  բարձրագույն և գլխավոր մասնագետներին հանձնեց հավաստագրեր և այս առիթով, պատահականության սկզբունքով, 10 մասնակցի նվիրեց իր հեղինակած` «Գիտելիքահենք տնտեսություն» գիրքը:
ՀՀ քաղաքացիական խորհրդի գլխավոր մասնագետ Արմիկ Հայրապետյանը շնորհակալություն հայտնեց կառավարման տեղեկատվական տեխնոլոգրաներ դասընթացի դասախոս, տեխնիկական գիտությունների թեկնածու դոցենտ Ռոբերտ Յոլչյանին` իր վարած դասընթացը հանգամանալից ներկայացնելու, ինչպես նաև ՀՊՏՀ ղեկավարությանը,  ՀՊՏՀ  շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնի աշխատակիցներին` դասընթացները բարձր մակարդակով կազմակերպելու և հյուրընկալ ընդունելության համար:
Միջոցառման ավարտից հետո ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի հետ զրույցում շարունակական և լրացուցիչ կրթության կենտրոնից տեղեկացրեցին, որ վերպատրաստմանը մասնակցած այս  խումբը բաղկացած է եղել 36 հոգուց: Խումբը  «Համակարգչային տեխնոլոգիաների կառավարում»  ծրագրի շրջանակում մասնակցել է դասընթացների հետևյալ ուղղություններով` համակարգչային տեղեկատվական տեխնոլոգրաներ և կառավարում, կառավարչական հմտություններ, ՀՀ սահմանդրական փոփոխություններ, «ՀՀ քաղաքացիական ծառայության մասին» օրենքի փոփոխություններ:

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялось торжественное вручение сертификатов о переквалификации высших и главных специалистов структур республики в центре продолжительного и дополнительного образования.
“Похвально, что вы углубляете свои знания в системе продолжительного образования. Для решения социально-экономических задач сегодня необходимы знания. Вы должны уметь осваивать новые, имеющие спрос знания и отказываться от тех, которые не имеют ценности. Мы должны идти ко всем переменам- продолжая обучатьсяи углублять свои знания”- поздравив участников курсов заявил проректор по науке и нвнешним связям АГЭУ Гагик Варданян.
Он вручил специалистам сертификаты и по этому поводу, подарил 10 участникам свою книгу “Научно обоснованная экономика”. Главный специалист гражданского совета РА поблагодарил кандидата технических наук, доцента Роберта Елчяна за проведенные занятия, а также руководство АГЭУ, сотрудников центра продолжительного и дополнительного образования АГЭУ- за организацию курсов на высоком уровне и за гостеприимство.
По завершении мереоприятия, сотрудники центра продолжительного и дополнительного образования сообщили отделу информации и связей с общественностью АГЭУ, что группа состояла из 36 человек.
Группа в рамках программы “Компьютерная технология и управление” приняла участие в следующих курсах-компьютерные информационные технологии и управление, управленческие навыки, конституционные изменения РА, изменения в законе “О государственной службе РА”.