ՀՊՏՀ–ում քննություններ են. ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը հերթական շրջայցն իրականացրեց (լուսանկարների շարք)
ՀՊՏՀ ֆակուլտետներում շարունակվում են մայիսի 15-ին մեկնարկած ամփոփիչ ատեստավորման քննությունները: Առկա բակալավրիատի 23 մասնագիտությունների գծով ձևավորված 23 և առկա մագիստրատուրայի 31 մասնագիտությունների 24 ամփոփիչ ատեստավորման և առարկայական քննական հանձնաժողովիներն աշխատում են ամբողջ ծանրաբեռնվածությամբ և հագեցած ժամանակացույցով: Քննությունների ընթացքին ամենայն ուշադրությամբ հետևում է բուհի ղեկավարությունը՝ պարբերաբար շրջայցեր կատարելով։
Այսօր ևս ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը և ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը հերթական շրջայցը կատարեցին բուհի բոլոր ֆակուլտետներում, եղան քննասենյակներում, հետևեցին ամփոփիչ ատեստավորման քննությունների ընթացքին: ՀՊՏՀ ռեկտորը, ինչպես նաև պրոռեկտորը պատասխանեցին նաև շրջանավարտներին հուզող հարցերին:
<<Բուհի ղեկավարությունը` ռեկտորատն ու դեկանատները, ամփոփիչ ատեստավորման քննություններին նախապատրաստվել են ամենայն պատասխանատվությամբ, և գործընթացն անցնում է ըստ սահմանված կարգի, կազմակերպված, առանց խանգարող հանգամանքների ու արտառոց դեպքերի>>,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը` հավելելով, որ ռեկտորը, պրոռեկտորները պարբերաբար այցելություններ են կատարում քննասենյակներ, հետևում քննությունների ընթացքին պատասխանում ուսանողներին հուզող հարցերին:
Ամփոփիչ ատեստավորման քննությունները նաև ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայանության հետ կապերի բաժնի տեսադաշտում են: ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական բաժնի պետ Տաթևիկ Մկրտումյանը մեզ տեղեկացրեց, որ մինչ օրս ամփոփիչ ատեստավորման քննություններ են հանձնել առկա բակալավրիատի տնտեսագիտության տեսություն, բնօգտագործման տնտեսագիտություն, հողագույքային հարաբերություններ, ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում, զբոսաշրջության կառավարում, վիճակագրություն, ապահովագրական գործ, արժեթղթերի շուկայի վերլուծություն և կառավարում, կառավարման տեղեկատվական համակարգեր մասնագիտություններով բակալավրի կոչմանը հավակնող ուսանողները: Քննական գործընթացը հաջողությամբ են ավարտել նաև բնօգտագործման տնտեսագիտություն, ֆինանսներ, ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում, ձեռնարկատիրական գործունեության տնտեսագիտություն և կառավարում, կրթության կառավարում, շուկայաբանություն, մաթեմատիկական մեթոդներ և մոդելները տնտեսագիտության մեջ, կառավարման տեղեկատվական համակարգեր, էլեկտրոնային բիզնես, արժեթղթերի շուկայի վերլուծություն և կառավարում, մաքսային գործ մասնագիտություններով սովորող մագիստրանտերը: Մյուս բոլոր մասնագիտությունների և մասնագիտացումների գծով ամփոփիչ ատեստավորման քննություններն ընթացքի մեջ են, հանձնաժողովներում աշխատանքները շարունակվում են, և ապագա տնտեսագետները փորձում են ապացուցել, որ համակողմանի մասնագիտական գիտելիքներ են ձեռք բերել: Համաձայն ամփոփիչ ատեստավորման քննությունների ժամանակացույցի` քննական գործընթացը կավարտվի մայիսի 31-ին:

Экзаменационный прцесс в АГЭУ продолжается. Очередное посещение ректора Корюна Атояна в факультеты АГЭУ
На факультетах АГЭУ с 15 мая продолжаются экзамены. Экзаменационные комиссии 23 специальностей очного бакалавриата 24 специальностей магистратуры работают с полной нагрузкой и графиком. Экзамены полностью прослеживаются руководством АГЭУ, проводя периодические визиты.
Сегодня также ректор АГЭУ Корюн Атоян, проректор по учебноорганизационным работам Мирдат Арутюнян очередной раз посетили факультеты, побывали в экзаменационным комнатах, проследили за ходом экзаменов. Ректор АГЭУ, а также проректоры ответили на интересующие вопросы выпускников.
“Руководство вуза-ректорат и деканы, подготовились к экзаменам с полной ответственностью, и процесс продолжается согласно установленным правилам, организовано, без чрезвычайных происшествий”-отделу информации и связей с общественностью заявил проректор по учебноорганизационным работам Мирдат Арутюнян, добавив, что ректор, проректоры периодически проводят посещенияв экзаменационные комнаты, следят за ходом экзаменов и отвечают на интересующие студентов вопросы.
Процесс экзаменов находится в поле зрения и отдела информации и связей с общественностью. Заведующая учебнометодическим отделом Татевик Мкртумян сообщила нам, что по сей день экзамены сдали студенты очного бакалавриата специальностей теория экономики, экономика природопользования, замельноимущественные отношения, экономика предприятий и управление, экономика туризма, статистика, страховое дело, анализ рынка ценных бумаг и управление, информационные системы управления.
Экзамены завершены также на магистратуре специальностей экономика природопользования, финансы, экономика предприятий и управление, управление образование, математические методы и модели в экономике, информационные системы управления, электронный бизнес, анализ рынка ценных бумаг и управление, таможенное дело. По всем другим специальностям и специализациям экзамены находятся в процессе, продолжают свою работу экзаменационные комиссии и будущие экономисты доказывают, что получили профессиональные знания. Согласно графику работ экзаменационной комиссии- экзаменационный процесс будет завершен 31 мая.