Կառավարման ֆակուլտետում ամփոփվել են ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական ատենախոսությունների արդյունքները
«Ֆակուլտետում ավարտվել են առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսերի ավարտական   աշխատանքների և առկա մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսերի մագիստրոսական ատենախոսությունների պաշտպանությունները: Ամփոփիչ ատեստավորման և առարկայական քննական հանձնաժողովներն աշխատել են  ողջ կազմով և ծանրաբեռնվածությամբ, պաշտպանություններն ընթացել են համաձայն սահմանված ժամանակացույցի»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ասաց կառավարման ֆակուլտետի դեկան Էդգար Ղազարյանը և ամփոփ ներկայացրեց գրանցված  արդյունքները:  Նրա տեղեկացմամբ` առկա բակալավրիատում  ավարտական աշխատանք են պաշտպանել կառավարում, պետական և մունիցիպալ կառավարում, հակաճգնաժամային կառավարում, զբոսաշրջության կառավարում, ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում,  աշխատանքի տնտեսագիտություն և կառավարում մասնագիտություններով սովորող  321 ուսանող և 5 երկտարեցի: Ամփոփելով արդյունքները` դեկանը նշեց, որ  «գերազանց»  է ստացել  113 ուսանող, «լավ»` 95-ը, «բավարար»` 108-ը, «անբավարար»` 8-ը,  2 ուսանող պաշտպանության չի ներկայացել:
Առկա մագիստրատուրայում մագիստրոսական ատենախոսություն է պաշտպանել  104 մագիստրանտ` կառավարում,  պետական և մունիցիպալ կառավարում, ֆինանսական մենեջմենթ, բանկային մենեջմենթ, ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում, ձեռնարկատիրական գործունեության կառավարում,  աշխատանքի տնտեսագիտություն, աշխատանքի իրավունք  մասնագիտություններով: Գրանցված արդյունքներն այսպիսին են` 70-ը ստացել է «գերազանց», 16-ը`«լավ», 17-ը` «բավարար», 1-ը` «անբավարար»: Նշվեց, որ չի գրանցվել գնահատականի բողոքարկման որևէ դեպք, ինչը վկայում է, որ հանձնաժողովի գնահատականները եղել են արդար ու անաչառ:
ՀՊՏՀ դեկանը, տեղեկացնելով, որ այսօրվանից ֆակուլտետում մեկնարկել են պետական քննությունները, հաջողություն մաղթեց բոլորին:

На факультете управления завершены защиты выпускных работ и подведены итоги
“На факультете завершены защиты выпускных работ 4 курса бакалавриата и магистерских работ 2 курса очной магистратуры. Предметные и аттестационные комиссии работали в полном составе и с полной нагрузкой, защиты протекали согласно установленному графику”-отделу информации и связей с общественностью заявил декан факультета управления Эдгар Казарян и представил зарегистрированные результаты. По его представлению, на очном бакалавриате защите были представлены работы 321студента и 5 второгодников по антикризисному управлению, экономике труда, экономике предприятий и управлению, управлению туризмом. Резюмировав результаты, декан отмтил, что “отлично” получили 113 студентов, “хорошо”-95, “удовлетворительно”-108, “неудовлетворительно”-8, 2 студента не явились на защиту.
На очной магистратуре работы защитили 104 магистранта по специальностям управление, государственное и муниципальное управление, финансовый менеджмент, банковский менеджмент, экономика предприятий и управление, экономика труда, трудовое право. Зарегистрированные результаты следующие – 70-“отлично”, 16-“хорошо”, 17-“удовлетворительно”, 1-“неудовлетворительно”. Было отмечено также, что не зарегистрировано ни одного случая аппеляции со стороны студентов, что свидетельствует о справедливости оценивания комиссией.
По словам декана, с сегодняшнего дня  на факультете начались государственные экзамены, желаем всем удачи.