ՀՊՏՀ ՄԲԿ ֆակուլտետում ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական ատենախոսությունների պաշտպանություններն ավարտվել են
ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի դեկան Թաթուլ Մկրտչյանը ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց, որ ֆակուլտետում երեկ ավարտվել են բիզնեսի կազմակերպում, կոմերցիա, ապրանքագիտություն, մարքեթինգ մասնագիտությունների առկա բակալավրիատի 4-րդ և առկա մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսերի ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական ատենախոսությունների պաշտպանությունները: Դեկանի տեղեկացմամբ` ավարտական աշխատանք են պաշտպանել առկա բակալավրիատի 207 ուսանող և 3 երկտարեցի, առկա մագիստրատուրայի` 68 մագիստրանտ: Ընդհանուր առմամբ գրանցվել են հետևյալ արդյունքները` «գերազանց» գնահատական է ստացել 63 հոգի, «լավ»` 66-ը, «բավարար»` 81-ը: Մագիստրատուրայում գրանցված արդյունքներն այսպիսին են` «գերազանց»` 43, «լավ»` 18, «բավարար»` 7: Ֆակուլտետի ղեկավարը նշեց նաև, որ ստացած գնահատականը բողոքարկել է 5 հոգի: Ըստ ընդունված նոր կարգի` լսելով բողոքարկողների ավարտական աշխատանքների պաշտպանությունների ձայնագրությունները ռեկտորատի և ուսխորհրդի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ ամփոփիչ ատեստավորման և առարկայական քննական հանձնաժողովը գնահատականները թողել է անփոփոխ: Իսկ ուսանողները համոզվել են, որ արդարացի են գնահատվել:
Անդրադառնալով ինչպես ավարտական, այնպես էլ մագիստրոսական հետազոտական աշխատանքների որակին` Թաթուլ Մկրտչյանը գոհունակությամբ
ասաց, որ ներկայացված հետազոտությունները հիմնականում կատարված էին պատշաճ մակարդակով, նկատելի էր ինչպես ուսանողների, այնպես էլ նրանց ղեկավարների ջանադիր աշխատանքը: Հետազոտությունների թեմաները արդիական էին և ժամանակի պահանջներին համահունչ: Դեկանը խոսեց նաև թերությունների մասին` հատկանշելով մասնավորապես գրախոսությունների, բանավոր խոսքի մշակույթի ցածր մակարդակը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը շնորհավորում է ավարտական աշխատանքներ և մագիստրոսական ատենախոսություններ պաշտպանած բոլոր ուսանողներին և մաղթում, որ հաջողությամբ հանձնեն նաև պետական քննությունները:

На факультете маркетинга и организации бизнеса АГЭУ были завершены защиты выпускных и магистерских работ
Декан факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ Татул Мкртчян сообщил отделу информации и связей с общественностью АГЭУ, что вчера на факультете были завершены защиты выпускных работ 4 курса очного бакалавриата и магистерские тезисы 2 курса магистратуры специальностей организация бизнеса, коммерция, товароведение, маркетинг. По словам декана, выпускные работы защитили 207 студентов очного бакалавриата и 3 второгодника, на очной магистратуре 68 магистрант. В общей сложности зарегистрированы следующие результаты- оценку “отлично” получили 63 студента, “хорошо”-66, “удовлетворительно”-81. На магистратуре результаты следующие – “отлично”-43, “хорошо”- 18, “удовлетворительно”- 7. Декан факультета отметил также, что оценки оспорили 5 студентов. Согласно новым правилам, записи защиты выпускных работ студентов, оспоривших свои оценки были прослушены  при участии представителей ректората и студенческого совета, и оценки были оставлены без изменений. А студенты убедились, что были оценены справедливо.
Татул Мкртчян отметил также качество выпускных и магистерских исследовательских работ,заметив, что в основном исследования были осуществлены на высоком уровне, заметна трудоемкая работа как студентов, так и руководителей. Темы работ соответствовали требованиям времени. Декан также обратился к недостаткам, отметив низкий уровень усной речи студентов.
Отдел информации и связей с общественностью поздравляет всех студентов, защитивших свои выпускные работы, и желает удачи при сдаче государственных экзаменов.